Grįžtamasis ryšys: studentų projektų pristatymas užsakovui

2020 m. gruodžio 22 d. nuotoliniu būdu vyko Statybos fakulteto studentų parengtų projektų viešinimo renginys-susitikimas, kuriame dalyvavo ir projektų partneris-užsakovas, Melkio mokyklos atstovas Tadas Stasytis.

Pagrindinis projektų rengimo metu studentams keltas tikslas – sukurti darnią, tvarią, tarpusavyje sąveikaujančią, gyvybingą, draugišką aplinkai statinių ir kitų objektų struktūrą, prisidedančią prie lygiaverčio vaikų fizinių, kūrybinių, protinių bei jausminių savybių ugdymo.

Kadangi technologijų pažanga, nauji mokymo metodai ir kiti pokyčiai keičia ir mokymosi aplinką bei formuoja naujus lūkesčius, rengdami projektus studentai atsižvelgė į bendruomenę vienijančią tvarios gyvensenos idėją: darnus santykis su savimi, gamta ir aplinkiniais, vertino dabartinius ir numatomus ateityje bendruomenės poreikius. Siekdami iškelto tikslo, projektuojamus statinius studentai siejo su gamta, naudojo kiek įmanoma daugiau aplinkai draugiškų medžiagų ir sprendinių, įvertino vandens antrinio panaudojimo galimybes; siekė užtikrinti natūralią patalpų šviesą, taip pat ergonomišką ir aplinkai nekenksmingą apšvietimą atsižvelgiant į zonas ir reikalavimus; siekė užtikrinti suprojektuotų erdvių ir viso pastato energijos vartojimo efektyvumą, naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius šildymui, karšto vandens tiekimui, elektrai ar kitoms reikmės, o erdves pritaikyti neįgaliųjų poreikiams ir kartu užtikrinti suprojektuotų erdvių saugumą. Taip pat savo projektuose studentai siekė išlaikyti suprojektuotų pastatų ir teritorijų atskirų funkcinių elementų stabilumą, kartu taikant universalaus dizaino koncepciją, kai tampa prieinama fizinė aplinka, produktai, ryšiai, informacinės technologijos ir paslaugos ir jie gali būti naudojami kuo daugiau skirtingų narių grupių. Didelis dėmesys rengiamuose studentų projektuose skirtas numatant plėtros galimybes, sistemų ir struktūrų kompleksiškumo aspektus.

Beveik šimtas studentų dirbo komandose ir parengė 10 projektinių pasiūlymų variacijų aplinkai draugiškam ugdymo centrui formuoti. Įžvalgomis apie studentų parengtus projektus pristatymo-susitikimo metu dalinosi studentus konsultavę ir jų projektams (ar jų dalims) vadovavę dėstytojai: dr.Marija Vaičienė, dr.Andrius Gulbinas, Rūta Bilinskienė, Veronika Žvirblė. 

Paveikslėlis2

Paveikslėlis1

paveikslėlis

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU