STADI'2022: studentams organizuotos kūrybinės dirbtuvės

2022 m. lapkričio 7 d. Statybos fakulteto dienų STADI'2022 metu fakulteto studentams organizuotos kūrybinės dirbtuvės „Mikroskopija ir petrografija“, „Sukurk žemėlapį“, „Kaip tiekiama šiluma pastatui“, „Logistikos ABC“ ir „Greitieji autobusai Vilniuje“. Kūrybinės dirbtuvės šįkart organizuotos kiek kitaip nei įprastai: kiekvienos fakultete vykdomos studijų programos studentai turėjo galimybę savo žinias patikrinti kitos studijų krypties ar programos dėstytojų organizuojamose kūrybinėse dirbtuvėse – „pasimatavo kitą specialybę“.

  • Kūrybinėse dirbtuvėse „Mikroskopija ir petrografija“, kurias vedė doc.dr. Marija Vaičienė, dalyvavo studijų programos „Transporto logistika“ I-o kurso nuolatinių studijų studentai. Medžiagotyros ir standartizacijos laboratorijoje jie išsamiau susipažino su uolienomis (bazaltas, pemza, anhidritas, smiltainis, granitas, molis, klintys ir marmuras), o naudodami laboratorijoje esančią uolienų kolekciją mokėsi atpažinti uolienų pavyzdžius, aiškinosi kurių naudingųjų iškasenų randama Lietuvoje ir kokioms statybinėms medžiagoms gaminti jos naudojamos. Antroje kūrybinių dirbtuvių dalyje studentai susipažino su optine mikroskopija ir atliko užduotis – apžiūrėję įvairių medžiagų (ekovata, biokuro pelenai, bituminių stogo dangų atliekos, asfaltbetonis, metalo drožlės, natūralus smėlis, kvarcinis smėlis ir molis) struktūrą per mikroskopą, jas atpažino ir pateikė idėjų apie šių medžiagų panaudojimo galimybės statybos inžinerijoje.
  • Kūrybinėse dirbtuvėse „Sukurk žemėlapį“, kurias vedė doc.dr. Asta Anikėnienė ir lektorė Natalija Augūnienė, dalyvavo studijų programos „Statinių inžinerinės sistemos“ I-o kurso nuolatinių studijų studentai, kurie kūrybinių dirbtuvių metu buvo ne tik supažindinti su geografinėmis informacinėmis sistemomis (GIS) ir žemėlapių sudarymo technologijomis, bet ir kiekvienas atskirai sukūrė savo skaitmeninį žemėlapį.
  • Kūrybines dirbtuves „Kaip tiekiama šiluma pastatui“ studentams vedė lektorė Virginija Urbonienė. Kūrybinių dirbtuvių pradžioje studijų programos „Geodezija ir kadastras“ II-o kurso nuolatinių studijų studentai supažindinti su šilumos mazgo darbu, vėliau atliko užduotį: surinkti ir teisingai išdėstyti šildymo sistemos elementus pateiktoje lentelėje.
  • Studijų programos „Statyba“ I-o kurso nuolatinių studijų studentai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Logistikos ABC“ ir „Greitieji autobusai Vilniuje“: šių kūrybinių dirbtuvių metu studentai turėjo galimybę išbandyti siuntos išsiuntimo iš paštomato į paštomatą galimybę: studentai supažindinti su paštomatų paslaugos teikėjais, pagrindinėmis taisyklėmis ruošiant, siunčiant siuntą. Vėliau įgytas žinias studentai taikė ruošdami siuntą, ieškodami pigiausio paslaugos teikėjo ir siųsdami siuntą; kitose kūrybinėse dirbtuvėse taikydami eismo rodiklius, studentai nustatė greitųjų autobusų skaičių Vilniaus mieste piko metu. Šias kūrybines dirbtuves studentams vedė lektorės Indrė Sprogytė-Bredelienė ir Jolanta Turbienė.
 
KURYB DIRBT 2022 11 07 logistikos ABC 2
kuryb dirbt 2022 11 07 logistikos ABC
KURYB DIRBT 2022 11 07 MEDZIAGOT 3
KURYB DIRBT 2022 11 07 GEODEZIJA 5
KURYB DIRBT 2022 11 07 SANTECHN 4
KURYB DIRBT 2022 11 07 GREITIEJI 6
A.Tylienės, I.Sprogytės-Bredelienės nuotraukos
 
 
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU