Statyba: I-o kurso studentai dalyvavo statybos darbų praktikoje

2022 m. rugsėjo 1–9 d. studijų programos „Statyba“ nuolatinių studijų I-o kurso studentams vyko Statybos darbų praktika.

Praktikos pradžioje studentams Statybos fakulteto prodekanė Airida Tylienė vedė įvadą į studijas, organizavo „Erasmus+“ mobilumo programos galimybių pristatymą ir susitikimą su asmens duomenų apsaugos pareigūnu. Taip pat praktikos metu pirmakursiams organizuotas susitikimas su Kolegijos bibliotekos darbuotojais, kurie studentus supažindino su bibliotekos paslaugomis, darbo tvarka, paieškos sistemomis. Įvado į statybos darbų praktiką metu Statybos inžinerijos katedros vedėja doc. dr. Marija Vaičienė pirmakursius supažindino su statybos darbų praktikos organizavimo programa, numatytais susitikimais-seminarais su socialiniais partneriais ir ekskursijomis į statybos aikšteles, bandymų laboratoriją bei numatomomis organizuoti kūrybinėmis dirbtuvėmis Kolegijos Statybos fakulteto laboratorijose.

2022 m. rugsėjo 5 d. studentai dalyvavo 2 kūrybinėse dirbtuvėse: vienose jų susipažino ne tik su statybiniu kryžminiu lazeriu, tacheometru, skaitmeniniu nivelyru, bet ir bepiločiu dronu DJI Phantom 4Pro Obsidian, kitose – optiniu mikroskopu tyrinėjo užpildų, atliekų ir kitų medžiagų struktūrą, nustatė statybinių medžiagų fizikines savybes.
Statybos darbų praktikos metu vyko studentų susitikimas su didžiausių fasadų rangovų Šiaurės Europoje, teikiančių fasadų projektavimo, gamybos ir montavimo paslaugas – UAB „STATICUS“ – atstovais: techninio projektavimo skyriaus vadovu M. Nevecka, projektų inžinieriumi K. Krasausku ir personalo valdymo partnere J. Gudynaite. Įmonės atstovai studentams pristatė kompleksinius fasadų sprendimus komercinės, administracinės ir visuomeninės paskirties pastatams. Supažindino su įgyvendintais projektais, tarp kurių ir unikalios architektūros ligoninės projektas Danijoje, kur bus įsteigta apie 20 klinikinių skyrių, skirtų aptarnauti daugiau nei 300 tūkst. žmonių. Susitikimo metu studentai išbandė saugos diržus, kurie yra privalomi montuojant fasadus.
 
2022 m. rugsėjo 7 d. I-kurso studentai dalyvavo susitikime su UAB „YIT Lietuva“ atstovais: infrastruktūros verslo direktoriumi A. Braželiu, statybos vadovais M. Grigaliu ir M. Daugėla bei personalo vadybininke K. Sprainaitytė. Susitikimo metu studentai susipažino su įmonės veikla, apimančia butų, verslo patalpų ir aplinkos plėtra ir statyba, infrastruktūros statybos ir asfaltavimo darbus. Įmonės svečiai pasidalino gerąja patirtimi, pristatė karjeros galimybes studentams bei papasakojo asmenines istorijas kaip jie atrado karjeros kelią. Studentai taip pat dalyvavo susitikime su UAB „ROCKWOOL“ projektų vadovu S. Goldyckiu. Jos metu susipažino ne tik su įmonės veikla, bet ir su pagrindinėmis akmens vatos savybėmis, žaliavomis gamybai ir gamybos procesu. Susitikimo metu pristatyti gaminiai ir sprendimai vėdinamiems fasadams, analizuota vėdinamų fasadų sistema ir aptarti vėjo bei šilumos izoliacijos gaminių montavimo ypatumai jose. Studentams pristatyti ir dvitankės struktūros akmens vatos gaminiai, įvardinti tinkuojamų šiltinimo sistemų tipai bei aptarti techninės izoliacijos gaminiai.
Statybos inžinerijos katedros dėstytojai dr. R. Mackevičius ir dr. G. Ambrasas kartu su studentais lankėsi statybos objektuose, kur studentai apžiūrėjo agregatus gręžtiniams poliams įrengti, parengtus įgilinimui į gręžinius plieninės armatūros karkasus, susipažino su polių įrengimo ištisinio sraigtinio gręžimo būdu technologija bei daugiabučių gyvenamųjų namų modernizavimo sprendimais.
 
2022 m. rugsėjo 8 d. studentai lankėsi statybos objekte Linkmenų g. 15 Vilniuje. Edukacinės išvykos metu I-o kurso studentai supažindinti su atsinaujinančiu ir skandinavišku stiliumi projekto „Naujasis Skansenas“ statiniais, apžiūrėjo gręžimo įrenginius, požeminę aikštelę, betono siurblius, atraminių sienų inkarų įrengimo agregatus bei kitas statybines mašinas ir įrengimus (kranus, krautuvus ir t.t.). Studentai vyko į asfaltbetonio gamyklą Granito g. 4, Vilniuje, kur susipažino su asfaltbetonio gamykla ir UAB „YIT Lietuva" bandymų laboratorija. 
 
Statybos darbų praktikos metu įgytas žinias bei patirtį studentai pristatė paskutinę statybos darbų praktikos dieną – organizuotas viešas praktikos rezultatų pristatymas ir gynimas.
 
Statybos darbų praktiką ir jos metu vykusias veiklas organizavo praktikos vadovės, Statybos inžinerijos katedros vedėja, doc.dr. Marija Vaičienė ir Statybos fakulteto dekanė, lektorė Lina Sakalauskienė.
 
10 foto statybos darbu praktika
 
5 foto statybos darbu praktika
 
7 forto statybos darbu praktika
 
 
 
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU