Statyba: pažintis su studijomis ir specialybe

2020 m. rugsėjo 14–25 d. studijų programos „Statyba“ nuolatinių studijų I-o kurso studentams organizuotas įvadas į studijas, vyko statybos darbų praktika.
 
Studijų metų pradžioje Statybos fakulteto prodekanė Airida Tylienė studentams vedė įvadą į studijas, organizavo „Erasmus+“ mobilumo programos galimybių pristatymą ir mini ekskursiją po Statybos fakultetą. Taip pat organizuotas susitikimus su Kolegijos bibliotekos darbuotojais, kurie I-o kurso studentus supažindino ne tik su biblioteka ir jos teikiamomis paslaugomis, bet ir pristatė informacijos paieškos įvairiose duomenų bazėse galimybes. Statybos inžinerijos katedros vedėja ir statybos darbų praktikos vadovė doc.dr. Marija Vaičienė studentams pristatė studijų programos „Statyba“ specifiką ir supažindino su statybos darbų praktikos organizavimo programa bei ypatumais.
 
Statybos darbų praktika studentams organizuota tiek Kolegijos patalpose, vykdant kūrybines dirbtuves bei organizuojant susitikimus su socialiniais partneriais, tiek ir už Kolegijos ribų – įmonėse ir realiai veikiančiose statybų aikštelėse. Statybos darbų praktikos metu I-o kurso studentai buvo suskirstyti į 3-4 pogrupius ir dalyvavo skirtingose veiklose, kuriose įgytas žinias bei gerąją patirtį pristatė paskutinę statybos darbų praktikos dieną visos grupės studentams.
 
2020 m. rugsėjo 16 ir 18 d. studijų programos „Statyba“ I-o kurso nuolatinių studijų studentams organizuotos 2 kūrybinės dirbtuvės: vienose jų, studentai susipažinę su tachometru, nivelyru ir bepiločiu dronu DJI Phantom 4Pro Obsidian, išmatavo patalpos aukštį ir plotį, atliko kitus matavimus ir skaičiavimus. Kitos kūrybinės dirbtuvės vyko Medžiagotyros ir standartizacijos laboratorijoje, kur studentai ne tik susipažinę su mineralų ir uolienų kolekcija bei statybinių medžiagų ekspozicija, mikroskopu tyrinėjo įvairias medžiagas ir jų struktūras, bet ir stebėjo kaip nustatomas betono stipris gniuždant, atliko įvairias užduotis. 
 
STAT 08 1 STAT 07 1 STAT 16 1
 
STAT 06 1
 
 
2020 m. rugsėjo 17 d. I-o kurso studentai dalyvavo susitikime su socialinių partnerių atstovais – UAB „Statybų lyga“ vadovu dr. Dariumi Mykolaičiu bei įmonės inžinieriais. Studentai supažindinti su laikančiomis medinėmis konstrukcijomis, štampuotais metalo lakšto tvirtikliais ir UAB „Statybų lyga“ įgyvendintais projektais. Įmonės vadovas pademonstravo kaip specialia kompiuterine programa projektavimo metu sumodeliuojama medinė konstrukcija ir kaip vėliau parenkami medinių elementų bei jungimo plokštelių matmenys.
 
STAT 15 1   STAT 14 1
 
2020 m. rugsėjo 21 d. statybos darbų praktikos metu vyko studentų susitikimas su didžiausi fasadų rangovų Šiaurės Europoje, teikiančių fasadų projektavimo, gamybos ir montavimo paslaugas, – UAB „STATICUS“. Įmonės atstovai studentams pristatė kompleksinius fasadų sprendimus komercinės, administracinės ir visuomeninės paskirties pastatams, organizavo mini konkursą, kurio metu sudarė galimybę studentams išbandyti saugos diržus, naudojamus montuojant langus ar fasadines plokštes ir kt. 
 
STAT 13 1  STAT 09 1
 
2020 m. rugsėjo 22 ir 23 d. studentai dalyvavo ir UAB „Tikkurila“ mokymų centre (Sietyno g. 8, Vilnius) organizuotame seminare-kūrybinėse dirbtuvėse. Įmonės mokymų centro vadovas studentus supažindino su vykdoma veikla ir dažų gamykla Suomijoje, detaliai aptarė dažų savybes bei jų paskirtį, įvardino dažų techninius parametrus. Studentams organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse studentai apžiūrėjo gaminių pavyzdžius, turėjo galimybę  ne tik paanalizuoti medinius paviršius su skirtingais blizgumo laipsniais, bet ir atlikti įvairias užduotis. 
 
STAT 12 1   STAT 10 1
 
 
Taip pat, rugsėjo 22 ir 23 d. studentai lankėsi statybos objektuose Ukmergės g. 126 ir Konstitucijos pr. 18, Vilnius. Išvykų metu studentai supažindinti su statybos darbų organizavimu statybvietėje, konstrukciniais ir technologiniais sprendiniais. Daug dėmesio skirta pamatų stiprinimui, tvirtinimui ir įrengimui, komentuota kaip projektuojamos ir įrengiamos atraminės sienos grunte, esant sudėtingoms geologinėms sąlygoms, kai gruntas supiltas, durpingas ir vandeningas. Taip pat studentai apžiūrėjo vibravimo ir gręžimo įrenginius, betono siurblius, atraminių sienų inkarų įrengimo agregatus bei kitas statybines mašinas ir įrengimus (kranus, krautuvus ir t.t.). 
 
STAT 01    STAT 11 1
STAT 02  STAT 04
STAT 03 STAT 17 1
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU