Statybos fakulteto studentai dalyvavo pirmame programos NordPlus projekto etape

2022 m. vasario 7–11 d. Statybos fakulteto studentai kartu su Talino taikomųjų mokslų universiteto (Estijos Respublika) studentais dalyvavo pirmame programos NordPlus projekto „Tvarumas statyboje“ („Sustainability in Construction“) etape Vilniuje. Jo metu, Kolegijos Statybos inžinerijos katedros vedėja, doc.dr. Marija Vaičienė ir Talino taikomųjų mokslų universiteto lektorius Egert-Ronald Parts studentams pristatė projekto tikslą ir užduotis, organizavo kūrybines dirbtuves, kurių metu dirbdami komandose studentai rengė pastatų projektus. Kūrybinių dirbtuvių metu parengti projektai bus pristatyti antrojo projekto etapo metu Taline 2022 m. balandžio 25-29 d.

Pirmojo etapo metu studentai dalyvavo ir kviestinių svečių iš UAB „EcoCocon“ ir UAB „KG Constructions Group“ paskaitose-seminaruose apie modulinę statybą iš šiaudų sistemos ir fasadų sistemą, kuri susideda iš vertikalių ir horizontalių aliuminio profilio vienetų. Nuotoliniu būdu MS Teams aplinkoje Oslo Metropoliteno universiteto (Norvegijos karalystė) lektorė Ann Karina Lassen studentus supažindino su gyvavimo ciklo vertinimu (Life Cycle Assesment, LCA). Studentai taip pat dalyvavo paskaitose apie klimato kaitą ir klimato tikslus (iki 2050 m.), patalpų klimato projektavimą ir pastatų energinį efektyvumą, tvarių pastatų sertifikavimo sistemas (LEED ir BREEAM), lankėsi Valstybės pažinimo centre.

 nordplus 2022 02 10 4
 
nordplus 2022 02 10 3tmp
 
nordplus 2022 02 10 2
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU