Studijų programa „Transporto logistika“: pirmo kurso studentai naujus studijų metus pradėjo pažintine praktika

2021 m. rugsėjo 1–10 d. studijų programos „Transporto logistika“ nuolatinių studijų I-o kurso studentams vyko Pažintinė praktika, kurios metu pirmakursiai ne tik supažindinti su pasirinkta studijų programa, specialybe ir būsima darbo aplinka, bet ir su studijų organizavimo tvarka ir eiga: Statybos fakulteto prodekanė Airida Tylienė studentams vedė įvadą į studijas, organizavo „Erasmus+“ mobilumo programos galimybių pristatymą bei susitikimą su asmens duomenų apsaugos pareigūnu bei Kolegijos bibliotekos darbuotojais, kurie studentus supažindino su bibliotekos paslaugomis, darbo tvarka, paieškos sistemomis. Studentams organizuotas ir susitikimas su grupės kuratore, sudaryta galimybė sudalyvauti mini ekskursijoje po Kolegijos auditorijas, laboratorijas ir kitus su studijomis susijusius padalinius.
 
Pažintinės praktikos metu studentams buvo numatyti susitikimai-seminarai su socialinių partnerių atstovais, edukacinės išvykos:
 
  • 2021 m. rugsėjo 2 d. studentai dalyvavo susitikime-viešoje paskaitoje „Logisto profesija – teisingas pasirinkimas“. Ją vedė tarptautinės bendrovės „Clevy Links“ operacijų vadovas Lietuvoje D.Brekis, susitikimo metu apžvelgęs logistikos sektoriaus dabartį ir ateities perspektyvas bei supažindinęs su šiuo metu rinkoje paklausiausiomis transporto ir saugojimo sektoriaus veiklomis, galimybėmis į jas integruotis.
  • 2021 m. rugsėjo 8 d. pirmakursiai klausė viešą paskaitą „Tiekimo grandinė ir jos dalyvių bendradarbiavimas“, kurią skaitė UAB „Vilniaus Tranzitas“ ir  AD REM Group Logistikos projektų vadovė G. Gurevičienė. Studentai supažindinti su tiekimo grandinės dalyviais ir vykstančiais procesais, daug dėmesio skirta trečios šalies – 3PL logistikos sampratai, jos veikimo būdams ir pagrindiniams principams apibūdinti. Kviestinis svečias apžvelgė ir aktualias šių dienų problemas, su kuriomis susiduria Lietuvos transporto ir saugojimo sektoriaus įmonės, dalyvaujančios pasaulinėse tiekimo grandinėse.
    Taip pat rugsėjo 8 d. I-o kurso studentai lankėsi viename iš kelių UAB „Vingės terminalas“ transporto terminalų (Minsko pl. 202, Bareikiškės, Vilnius), kur turėjo galimybę iš arti susipažinti su įmonės, kurios logistikos centras teikia aukštos kokybės sandėlių logistikos, muitinės tarpininkų, transporto ir kompleksines paslaugas, vykdoma veikla bei su UAB „Vingės terminalas“ direktoriumi D. Petravičiumi aptarti darbo patirtis ir specifiką.
  • 2021 m. rugsėjo 9 d. pirmakursiams organizuota vieša UAB „Baltic Ground Service“ logistikos grupės vadovo E. Staknio paskaita „Standartinės antžeminio orlaivių aptarnavimo paslaugos, jų reikšmė ir svarba šiuolaikiniame transporto pasaulyje“. Viešos paskaitos metu I-o kurso studentams pristatytos ne tik pagrindinės temos sąvokos, bet ir susipažinta su reglamentuojančiais dokumentais, pristatyti sektoriaus statistiniai rodikliai, svarbiausi projektai. Surengtoje viktorinoje patikrintos studentų žinios – penkiems geriausias žinias pademonstravusiems studentams įteikti apdovanojimai.
    Taip pat, rugsėjo 9 d. studentai dalyvavo ir susitikime su UAB „RM Cargo Baltic“ transporto vadybininku K. Mažeika, kuris skaitė viešą paskaitą „Krovinių pervežimo oru, jūra ir keliais skirtumai“. Viešos paskaitos metu studentams pristatyti pagrindiniai skirtumai pervežant krovinius skirtingomis transporto rūšimis, daug dėmesio skirta transporto sektoriaus analizei Covid-19 laikotarpiu, krovinių pervežimo sprendimams pandemijos metu.
    2021 m. rugsėjo 9 d. studentai buvo susitikę ir su UAB „Gevara“ komanda įmonės patalpose, kur susipažindino su įmonės veikla, transporto bei ekspedijavimo padaliniu bei apžiūrėjo įmonės naujausią pirkinį – MB vilkiką ir puspriekabę refrižeratorių, buvo susipažinti su naudojamomis informacinėmis sistemomis ir jų galimybėmis. Susitikimų su skirtingų padalinių vadovais metu studentai turėjo galimybę ne tik aptarti karjeros galimybes, bet ir realiu laiku stebėti transporto vadybininkų, ekspedicijos vadybininkų darbą.
 
D. Brekys
 
Gevara
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU