Studijų programa „Statyba“: pirmo kurso studentai studijų metus pradėjo statybos darbų praktika

2021 m. rugsėjo 1–10 d. studijų programos „Statyba“ nuolatinių studijų I-o kurso studentams vyko Statybos darbų praktika, kurios metu pirmakursiai ne tik supažindinti su pasirinkta studijų programa, specialybe ir būsima darbo aplinka, bet ir su studijų organizavimo tvarka ir eiga: Statybos fakulteto prodekanė Airida Tylienė studentams vedė įvadą į studijas, organizavo „Erasmus+“ mobilumo programos galimybių pristatymą bei susitikimą su asmens duomenų apsaugos pareigūnu bei Kolegijos bibliotekos darbuotojais, kurie studentus supažindino su bibliotekos paslaugomis, darbo tvarka, paieškos sistemomis. Studentams organizuotas ir susitikimas su grupės kuratore, sudaryta galimybė sudalyvauti mini ekskursijoje po Kolegijos auditorijas, laboratorijas ir kitus su studijomis susijusius padalinius.

Įvado į statybos darbų praktiką metu praktikos vadovė, Statybos inžinerijos katedros vedėja doc. dr. Marija Vaičienė studentus supažindino su statybos darbų praktikos organizavimo programa: praktikos metu numatyti susitikimai-seminarai su socialiniais partneriais ir ekskursijos į statybos aikšteles, kūrybinės dirbtuvės Kolegijos laboratorijose ir socialinių partnerių mokymo klasėse.

2021 m. rugsėjo 6 ir 8 d. studentai dalyvavo 2 kūrybinėse dirbtuvėse: vienose jų susipažino ne tik su tachometru, nivelyru, bet ir bepiločiu dronu DJI Phantom 4Pro Obsidian, kitose – optiniu mikroskopu tyrinėjo mineralus, uolienas, įvairias kitas medžiagas ir jų struktūras, stebėjo kaip nustatomas betono stipris gniuždant, atliko įvairias kūrybines-praktines užduotis.

2021 m. rugsėjo 6 d. studentams organizuotas ir susitikimas-seminaras su socialinių partnerių atstovais – UAB „Statybų lyga“ vadovu dr. Dariumi Mykolaičiu ir UAB „Vakarų medienos grupė“ atstovu Pauliumi Milčiumi. Seminaro metu studentai supažindinti su UAB „Statybų lyga“ įgyvendintais projektais, laikančiomis medinėmis konstrukcijomis, štampuotais metalo lakšto tvirtikliais, jiems pristatyta „Vakarų medienos grupės“ plėtojama strateginė kryptis, tvarios statybos ir renovacijos idėja, supažindinta su Naujojoje Akmenėje atidaryta viena didžiausių Europoje medienos drožlių plokščių gamykla, mediniais surenkamais pastatais ir su inžinerinės medienos gamyba.

2021 m. rugsėjo 6 ir 7 d. studentai dalyvavo UAB „Tikkurila“ akademija organizuotame seminare-kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu Akademijos vadovas Rokas Vičkus studentus supažindino su akademijos vykdoma veikla, pristatė dažų gamyklą Suomijoje, detaliai apžvelgė dažų savybes, jų sudėtį bei panaudojimo galimybes. Studentams sudaryta galimybė praktiškai patyrinėti medinius paviršius su skirtingais blizgumo laipsniais bei atlikti įvairias užduotis.

2021 m. rugsėjo 7 ir 10 d. studentai lankėsi statybos objektuose Konstitucijos pr. 18, Savanorių pr. 163 ir Polocko g. 25 Vilniuje. Edukacinių išvykų metu studentai supažindinti su statybos darbų organizavimu statybvietėje bei taikomais konstrukciniais ir technologiniais sprendiniais, apžiūrėjo vibravimo ir gręžimo įrenginius, betono siurblius, atraminių sienų inkarų įrengimo agregatus bei kitas statybines mašinas ir įrengimus (kranus, krautuvus ir t.t.). Ekskursijų metu daug dėmesio skirta aptarti pamatų stiprinimo, tvirtinimo ir įrengimo klausimams, analizuotos projektuojamos ir įrengiamos atraminės sienos grunte, esant sudėtingoms geologinėms sąlygoms.

Statybos darbų praktikos metu įgytas žinias bei gerąją patirtį studentai pristatė paskutinę statybos darbų praktikos dieną – organizuotas viešas praktikos pristatymas ir gynimas.

 rsz 1631187355559 

rsz 1631530626827

rsz 1631530549518

rsz 1631260448784

rsz 1631260448788

rsz 1631260475533

rsz 1631260309692

rsz 1631260309699

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU