Transporto logistika: edukacinė išvyka į Muitinės muziejų

2022 m. lapkričio 23 d. studijų programos „Transporto logistika“ studentai ir Verslo ir viešosios vadybos katedros dėstytojai vyko į edukacinę išvyką į Lietuvos Respublikos muitinės muziejų (Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos filialas, Jeruzalės g. 25, Vilnius).

Tikslas – sudaryti galimybes studentams ir dėstytojams įgyti naujų teorinių ir praktinių žinių apie Lietuvos Respublikos muitinės sistemą, muitinės institucijas, muitinės procedūras bei nusikalstamumo ir kontrabandos prevencijos priemones.

Edukacinės išvykos metu muitinės mokymų centro direktorė Ieva Vizgirdienė studijų programos „Transporto logistika“ II-o kurso nuolatinių ir IV-o kurso ištęstinių studijų studentus bei dėstytojus supažindino su Lietuvos Respublikos muitinės sistema, muitinės institucijomis, muitinės procedūromis. Dalyviai supažindinti ir su autentiškais Lietuvos muitinės bei pasienio postų registracijos žurnalais, prekėmis, kurių kodą Kombinuotoje prekių nomenklatūroje nustato muitinės įstaiga ir kuriuo remiantis taikomi mokesčių tarifai, daiktais, kurie laikomi kontrabanda ir jų vežimas negalimas. Realioje aplinkoje susipažino su slėptuvėmis lengvuosiuose ir krovininiuose automobiliuose, kuriose gabenamos kontrabandinės prekės ir narkotinės medžiagos. Taip pat paskaitą studentams ir dėstytojams vedė ir kinologas, kuris pristatė kovos su nusikalstamumu bei narkotikų kontrolės prevencines priemones, detaliai aptarė specialųjį muitinės pareigūnų-kinologų bei tarnybinių šunų mokymą. Edukacinės išvykos metu įgytas žinias ir įgūdžius studentai galės pritaikyti rengdami studijų dalykų „Transporto veiklos teisinis reglamentavimas ir muitinės veikla“, „Krovinių ir keleivių vežimas“, „Žalioji logistika“, „Sandėliai ir terminalai“ praktinius ir savarankiškus darbus.

Edukacinę išvyką organizavo lektorius Aurelijus Vaškys.

5 foto muitine 2022

1 foto muitine 2022

3 foto muitine 2022

A.Vaškio nuotraukos

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU