Transporto logistika: edukacinė išvyka į Panevėžyje įsikūrusias įmones

2022 m. spalio 25 d. studijų programos „Transporto logistika“ II-o ir III-io kurso studentams bei Verslo ir viešosios vadybos katedros dėstytojams organizuota edukacinė išvyka į Panevėžyje įsikūrusias įmones: UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ (Pramonės g. 7, Panevėžys) ir UAB „PALINK“ Panevėžio logistikos centrą (Vaišvilčių II k., Upytės sen., Panevėžio r. sav.).

Edukacinės išvykos tikslas – susipažinti su UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ gaminamų puspriekabių kontroliuojamos temperatūros režimo prekėms transportuoti izoterminių gamybos ypatumais, techninėmis charakteristikomis bei pritaikymu, įvertinti jų skirtumus, susipažinti su įmonėje įdiegtais kokybės standartais ir inovacijomis; sudaryti galimybes praplėsti teorines žinias apie krovinių judėjimo proceso organizavimą, naudojamą techniką ir įrangą sandėlyje UAB „PALINK“ Panevėžio logistikos centre. Įgytas žinias ir įgūdžius bei patirtis studentai bei dėstytojai pritaikys studijų dalykuose „Kokybės vadyba transporte“, „Krovinių ir keleivių vežimas“, „Sandėliai ir terminalai“, „Transporto vadyba ir verslo organizavimas“, „Transporto priemonės“„Logistikos procesų valdymas“, „Krovinių vežimo organizavimas ir valdymas“, „Sandėlių procesų valdymas“, rengiant studijų darbus, vykdant taimomuosius tyrimus ir atnaujinant dalykų turinį bei užduotis.

UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ personalo vadovė Vitalija Mikulėnienė pristatė puspriekabių gamybos srityje didžiulę patirtį ir lyderio pozicijas Europoje turinčio koncerno gyvavimo istoriją, aptarė Panevėžyje įsikūrusio padalinio vystymosi etapus. Studentams ir dėstytojams vizito metu įmonės atstovai išsamiai pristatė modulines sistemas ir jų panaudojimo galimybes, aptarė kaip gaminamos puspriekabės, priekabos ir keičiamieji kėbulai. Išvykos dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti įmonės pagamintą ir klientams paruoštą išgabenti produkciją: užuolaidines, izotermines puspriekabes ir puspriekabas, šaldytiems produktams gabenti, jiems sudaryta galimybė stebėti ir termoizoliacinės FERROPLAST plokštės ir izoterminės transporto priemonės gamybos technologinį procesą.
 
UAB „PALINK“ Panevėžio logistikos centro personalo verslo partnerė Alina Buidovaitė-Gurklienė ir 4 skirtingų sandėlių vadovai susitikimo metu UAB „PALINK“ pristatė kaip vieną didžiausių Baltijos šalyse prekybos įmonių tinklų, kuris pasitelkiant naujausias valdymo technologijas puikiai geba organizuoti prekių transportavimo eigą į savo tinklo parduotuves – naudojant technologijas galima kontroliuoti prekių srautus visoje tiekimo grandinėje, tiek sandėlio viduje, tiek aptarnaujant parduotuves. Panevėžio logistikos centras aptarnauja 230 parduotuvių visoje Lietuvoje. Vizito metu įmonės darbuotojai studentams ir dėstytojams pristatė sandėlio valdymo programos veikimo principus, aptarė sandėlio programos naudojimo niuansus siekiant efektyviai planuoti ir organizuoti procesus, sudarė galimybę stebėti logistikos centre vykstančius procesus bakalėjos, vaisių ir daržovių, pieno, mėsos sandėliuose: edukacinės išvykos dalyviai supažindinti su sandėliuose vykstančiais procesais, prekių atvežimu, kontrole, prekių judėjimu, sandėliavimu, rūšiavimu ir atranka, prekių išdavimu ir kt. Jiems pademonstruota ir balso sistema, naudojama prekių atrinkimui sandėlyje, aptarti šios sistemos veikimo principai, supažindinta su roboto pagalba atliekama euro palečių kokybės patikra.
 
Edukacinę išvyką organizavo Verslo ir viešosios vadybos katedros vedėja, lektorė Jurgita Ginavičienė ir lektorė Danutė Puodžiukienė.
 
Schmitz CargoBull 2022 10 26 2
 
IKI Panevezys 2022 10 26 1
 
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU