Transporto logistika: edukacinė išvyka į SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Eismo valdymo centrą

2022 m. rugsėjo 29 d. studijų programos „Transporto logistika“ I-o kurso ištęstinių studijų studentai vyko į SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Eismo valdymo centrą, Tilto g. 14, Vilnius.

Edukacinės išvykos tikslas – sudaryti galimybes studentams realioje aplinkoje įgyti papildomų praktinių žinių apie eismo valdymą Vilniaus mieste, viešojo transporto eismą, eismo saugumą, šviesoforų veikimo algoritmus, sankryžų valdymą bei eismo programas.

Edukacinės išvykos metu įmonės Eismo valdymo centro vadovas Aleksej Apanovič kartu su kolegomis supažindino studentus su eismo valdymo centro darbo specifika. Studentai realiomis sąlygomis stebėjo šviesoforų priežiūrą atliekančios įmonės darbuotojų veiklą, eismo valdymo operatoriaus darbą, galėjo įvertinti kaip sprendžiamos problemos atsiradus įvairiems trikdžiams nuo eismo įvykių, transporto priemonių gedimų iki spūsčių ar netipinių atvejų ir kt. Eismo valdymo centro vadovas studentams taip pat paaiškino kaip veikia centralizuota eismo valdymo įranga, kaip skaičiuojami eismo srautai, kam naudojamos vaizdo kameros, kaip bendradarbiaujama su policija ir kitomis institucijomis užtikrinant saugų eismą mieste.  Ekskursijos metu aptarti automatinio eismo valdymo ypatumai realiuoju laiku, informuota kaip žalieji koridoriai užtikrina didesnį eismo srautų pralaidumą, trumpesnį prastovų laiką visiems eismo dalyviams, kaip užtikrinamas eismo dalyvių saugumas. Eismo valdymo centro vadovas studentams pristatė kokią informacija ir duomenys apie eismo rodiklius yra kaupiami centre ir pasiūlė naudotis šiais laisvai prieinamais duomenimis mokymosi tikslais bei rengiant projektus. 
 
Edukacinės išvykos metu įgytas praktines žinias studentai taikys studijuodami dalykus „Transporto sistema“, „Keleivių ir krovinių vežimas“ bei atlikdami gamybinę praktiką ir planuodami keleivių ir krovinių gabenimo srautus ar priemones bei analizuodami ir lygindami miestų transporto sistemas.
 
Edukacinę išvyką studentams organizavo lektorė Jūratė Romeikienė.
 
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU