Transporto logistika: pažintis su studijomis ir specialybe

 
2020 m. rugsėjo 14–25 d. studijų programos „Transporto logistika“ nuolatinių studijų I-o kurso studentams organizuotas įvadas į studijas, vyko pažintinė praktika.
 
Studijų metų pradžioje Statybos fakulteto prodekanė Airida Tylienė studentams vedė įvadą į studijas, organizavo mini ekskursiją po Statybos fakultetą, „Erasmus+“ mobilumo programos galimybių pristatymą ir susitikimus su Kolegijos bibliotekos darbuotojais, kurie studentus supažindino ne tik su biblioteka ir jos teikiamomis paslaugomis, bet ir pristatė informacijos paieškos įvairiose duomenų bazėse galimybes. Verslo ir viešosios vadybos katedros vedėja Jurgita Ginavičienė bei katedros dėstytojai dalinosi įvairia studijų informacija, darbo patirtimi, pabrėžė studijų programos išskirtinumą ir privalumus.
 
2020 m. rugsėjo 16 d. pažintinės praktikos metu studijų programos „Transporto logistika“ studentai dalyvavo susitikime su Lietuvos vežėjų sąjungos prezidiumo nariu, UAB „Krautoma“ direktoriumi Sigitu Žiliumi. Susitikimo metu jis pristatė transporto verslo istoriją Lietuvoje nuo 1991 m., įvardino pagrindinius transporto verslo skirtumus verslo vystymo pradžioje ir dabar. Taip pat akcentavo technologijų integracijos į transporto procesus svarbą, įvardino pagrindinius įgūdžius, reikalingus dabartiniam transporto sektoriaus darbuotojui.
 
2020 m. rugsėjo 18 d. viešą paskaitą „Robotų pritaikymas logistikos veikloje“ I-o kurso studentams pristatė UAB „R&R Technology“ komercijos vadovas Paulius Rakauskas. Studentai supažindinti su realiais procesais, kuriuose „išmanu“ viskas nuo technikos iki procesų. Kartu su studentais analizuotos sandėlio, terminalo veiklos bei pakrovimo ir iškrovimo procesai, kuriuose dalyvauja ir kokybę pagerina bei spartą pagreitina robotai. Taip pat, rugsėjo 18 d., studijų programos „Transporto logistika“ I-o kurso nuolatinių studijų studentai turėjo galimybę susitikti su AB „LTG Cargo“ projektų vadovu Rimu Kudzmanu, kuris studentus supažindino ne tik su Lietuvos geležinkelių istorija, bet ir pristatė svarbiausius technologinius procesus bei krovinių pakrovimo, pervežimo organizavimo ir transportavimo geležinkeliais ypatumus.
 
2020 m. rugsėjo 21 d. viešą paskaitą apie krovinių transportavimą jūrų transportu studentams skaitė UAB „3p logistics“ direktorius Vilmantas Ladyga. Studentai turėjo galimybę sužinoti apie konteinerius, pagrindinius dokumentus, reikalingus vykdant transportavimą jūrų transportu bei išskirti pagrindinius skirtumus tarp pervežimų organizavimo skirtingu transportu. Pristatymą pranešėjas paįvairino ir realiais krovinių pervežimo jūromis pavyzdžiais.
 
2020 m. rugsėjo 22 d. vyko UAB „Avialogistika“ – WuliuAir direktoriaus Renato Zubeno paskaita „Verslas – verslui (B2B) oro transporto paslaugų organizavimas“. Direktorius studentus supažindino su oro transporto paslaugų organizavimu: pristatytos esminės sąvokos ir pagrindinės tendencijos rinkoje. Pateikti ir konkretūs krovinių vežimo pavyzdžiai, aptartos vežimo situacijos ir esminiai skaičiavimai, būtini krovinių išlaidoms įvertinti. Studentai nagrinėjo realius pavyzdžius ir krovinių pervežimo oro transportu situacijas, dalyvavo aptarime ir diskusijose.
 
2020 m. rugsėjo 24 d. studentai dalyvavo susitikimuose-paskaitose su UAB „Ruptela“ ir UAB „Delamode Baltics“ atstovais.
Antanas Burneika ir Neringa Andriulytė iš UAB „Ruptela“ pristatė įmonės veiklą, kuriamus ir įvairių transporto įmonių naudojamus produktus. Įmonės atstovai supažindino studentus su TrustTrack transporto stebėjimo sistema, pristatė sistemos užduočių ir maršrutų planavimo bei skirtingų regionų transporto valdymo sprendimus. UAB „Delamode Baltics“ skyriaus vystymo vadovė Oksana Puskunigienė ir personalo specialistė Adelė Ramelytė studentams skaitė viešą paskaitą „Transporto ir ekspedicinių įmonių sąveika“. Jos metu studentai turėjo galimybę susipažinti su įmonės teikiamomis paslaugomis, krovinių pervežimo ypatumais, išsiaiškinti ekspedicinės ir transporto įmonės skirtumus. Studentams pristatytos ir realios praktinės situacijos, sudarytos galimybės įvertinti vežėjo ir ekspeditoriaus atsakomybę.
 
Avialogistika
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU