Svečiuose socialiniai partneriai – Lietuvos Respublikos muitinės atstovai!

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Svečiuose socialiniai partneriai – Lietuvos Respublikos muitinės atstovai!

2023 m. lapkričio 7 d. kolegijoje lankėsi ir viešą edukacinę paskaitą Transporto logistikos bei Verslo ir muitinės veiklos studijų programų studentams bei dėstytojams skaitė Lietuvos Respublikos muitinės departamento Personalo skyriaus vyresnioji patarėja Katažyna Lukaševič ir Lietuvos Respublikos Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnas Šarūnas Pakeltis.

Paskaitos klausytojai buvo supažindinti su LR muitinės sistema, muitinės institucijomis bei muitinės procedūromis. Studentai buvo informuoti apie praktinio mokymo ir įsidarbinimo galimybes LR muitinės institucijose.

Svečiai pateikė realių kontrabandos gabenimo pavyzdžių, kalbėjo apie nusikalstamumą muitinės srityje,  grėsmes nacionaliniam ir tarptautiniam saugumui bei  kovą su nesąžininga ir neteisėta tarptautine prekyba. Paskaitos temos sukėlė nemažai įvairių diskusijų, į kurias įsitraukė ir studentai, ir dėstytojai. Diskutuota apie administracinės ir baužiamosios atsaokomybės skirtumus, ES sankcijas, taikomas Baltarusijos ir Rusijos įmonėms, užsienio politiką šiais klausimais.

Studentai įgytas žinias ir gebėjimus galės pritaikyti paskaitų metu, atlikdami savarankiškus bei praktinius darbus. Įgytos žinios studentams taip pat bus naudingos ir jų darbinėje veikloje. Dėstytojams įgytos žinios bei patirtis bus naudinga tobulinant studijas fakultete, gerinant jų kokybę, rengiant bei tobulinant mokymo metodinę medžiagą, organizuojant praktinį mokymą.

Edukacinę paskaitą studentams bei dėstytojams organizavo Verslo ir viešosios vadybos katedros lektorius Aurelijus Vaškys bei Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Personalo skyriaus vyresnioji patarėja Katažyna Lukaševič.