„Į problemų sprendimą nukreiptos internetinės bendradarbiavimo bendruomenės tvaraus miesto kontekste“

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija dalyvauja „Erasmus+“ strateginės partnerystės projekte Į problemų sprendimą nukreiptos internetinės bendradarbiavimo bendruomenės tvaraus miesto kontekste (“Challenge-Oriented Collaborative Online Communities in the Paradigm of Sustainable City (CityGo)”), Nr. 2021-1-LT01-KA220-HED-000023277.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2022-01-01 - 2023-08-31

Projektą įgyvendina 6 aukštosios mokyklos:

 1. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK), Lietuvos Respublika - projekto koordinatorius;
 2. Maieutica Cooperativa de Ensino Superior CRL (ISMAI), Portugalijos Respublika;
 3. Univerzita Pardubice (UPCE), Čekijos Respublika;
 4. Panepistimio Patron (UPATRAS), Graikijos Respublika;
 5. Europa-Universitat Flensburg (EUF), Vokietijos Federacinė Respublika;
 6. Politechnika Bialostocka (BUT), Lenkijos Respublika.

Projekto tikslas – sukurti metodiką ir medžiagą, kuri įgalintų aukštąsias mokyklas vykdyti kokybišką ir įtraukų problemomis grįstą mokymąsi skaitmeninėje aplinkoje.

Projekto uždaviniai:

 1. Tobulinti aukštųjų mokyklų dėstytojų kompetenciją kuriant patrauklią ir efektyvią skaitmeninę mokymosi aplinką;
 2. Tobulinti aukštųjų mokyklų studentų kompetencijas efektyviai mokytis tarptautinėse internetinėse bendruomenėse, sprendžiančiose realias problemas;
 3. Sukurti atviros prieigos turinio biblioteką tvaraus miesto srities moduliams, kurie galėtų padėti pagrindą efektyviai aukštųjų mokyklų partnerystei programos „Erasmus+“ mišraus mobilumo srityje;
 4. Apibendrinti išvadas ir gerąją praktiką, dalytis sėkmės veiksniais ir iššūkiais, kylančiais įtraukiant skaitmeninį problemomis grįstą mokymą(si) įvairiuose kultūriniuose ir instituciniuose kontekstuose.

Projekto metu bus vykdomos šios veiklos:

 • Veiksmingų, į iššūkius orientuotų internetinių bendruomenių kūrimo procedūros ir strategijos (taisyklės bendruomenės fasilitatoriui ir dalyvių politika).
 • Bus sukurta atviros prieigos skaitmeninio turinio biblioteka „Sustainable City“, kurią sudarys mažiausiai 6 moduliai ir kuri padės tvirtą pagrindą kokybiškam „Erasmus+“ mišriam mobilumui.
 • Bus parengtos gairės aukštojo mokslo įstaigoms dėl bendradarbiavimo internetinių bendruomenių kūrimo.
 • Ne mažiau kaip 30 dėstytojų 6 aukštosiose mokyklose (LT, DE, GR, CZ, PT, PL) tobulins savo kompetenciją koordinuojant į iššūkius orientuotų bendradarbiavimo bendruomenių skaitmeninėje aplinkoje darbą.
 • Ne mažiau kaip 180 studentų (įskaitant ir užsienio studentus) iš 6 aukštųjų mokyklų (LT, DE, PL, CZ, PT, GR) tobulins savo kompetenciją dirbant su tarpdisciplininiais realaus pasaulio iššūkiais bendradarbiavimo internetinių bendruomenių aplinkoje.
 • Internetiniuose seminaruose / dirbtuvėse (per viešinimo renginius) dalyvaus mažiausiai 360 asmenų (ne iš konsorciumo institucijų).
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU