Elektros ir automatikos inžinerija

Elektros ir automatikos inžinerija (įstojusiems 2016 metais)
Fakultetas: Technikos fakultetas
Valstybinis kodas: 653H62011
ISCED kodas: 6550714
Studijų sritis: Technologijos mokslų studijų sritis
Studijų kryptis: Elektronikos ir elektros inžinerija
Studijų formos: Nuolatinė, Ištęstinė
Studijų programos apimtis: 180 kreditų
Studijų trukmė: Nuolatinė - 3 metai, Ištęstinė - 4 metai


Studijų programos specializacijos:

A. Automatika ir valdymas;

B. Elektros technologijos


Studijų programos tikslai, suteikiamos žinios ir įgyjami gebėjimai:
Studijų programos tikslai: parengti elektros ir automatikos inžinerijos specialistą, turintį žinių, gebėjimų ir įgūdžių, būtinų norint profesionaliai projektuoti, montuoti, eksploatuoti, spręsti profesines problemas elektros inžinerijos srityje konkurencinėmis rinkos sąlygomis.
Studijų rezultatai: gebės taikyti fundamentinių inžinerinių mokslų žinias, suprasti elektros, elektromechaninių ir elektroninių įrenginių veikimo principus ir spręsti projektavimo, montavimo ir eksploatavimo uždavinius, vertinant mokslo ir technologijų pasiekimus; gebės tirti, palyginti ir vertinti energijos keitiklių, valdymo įtaisų, automatikos įrangos veikimo procesus, taikydamas tinkamus būdus bei metodiką matavimams atlikti; gebės projektuoti elektros tinklus ir sistemas, analizuoti elektros energijos tiekimo patikimumą, atpažinti iškylančias problemas ir planuoti jų sprendimo strategijas; gebės demonstruoti žinias apie automatikos ir mechatronikos technologijas, jas valdyti ir taikyti praktinėje veikloje; gebės pasirinkti tinkamus būdus bei metodiką ir atlikti patikimus matavimus. Interpretuos duomenis, gautus atlikus elektros inžinerijos įrenginių montavimo, eksploatavimo ir remonto laboratorinius darbus bei matavimus; gebės vertinti inžinerinius sprendimus etiniu, socialiniu, ekonominiu ir saugos požiūriu; taikys informacines technologijas, bazinę programinę įrangą inžinerinėms problemoms spręsti, sprendimo rezultatams gauti, apdoroti ir procesams valdyti; gebės veiksmingai ir atsakingai komunikuoti ir dalyvauti komandos darbe; savarankiškai gilins savo profesinės veiklos žinias; kritiškai analizuoti ir argumentuoti, diskutuoti žodžiu, raštu ar kitomis komunikavimo priemonėmis dirbdamas komandoje.


Profesinės perspektyvos:
elektros ir automatikos inžinerijos specialistas gali dirbti elektrotechninio profilio įmonėse, vadovauti atskiro padalinio veiklai ar kurti savo įmonę.


Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: elektros inžinerijos profesinis bakalauras

 

Nuolatinių studijų programa

Ištęstinių studijų programa

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU