Elektros ir automatikos inžinerija

Fakultetas: Technikos fakultetas
Valstybinis kodas: 6531EX023 
ISCED kodas: 6550714
Studijų programa akredituota iki 2022-06-30

Studijų kryptis: Elektros inžinerija
Studijų formos: Nuolatinė, Ištęstinė
Studijų programos apimtis: 180 kreditų
Studijų trukmė: Nuolatinė - 3 metai, Ištęstinė - 4 metai

Studijų programos specializacijos:

A. Automatika ir valdymas;
B. Elektros technologijos

Studijų programos tikslai, suteikiamos žinios ir įgyjami gebėjimai:

Studijų programos tikslas:

parengti elektros ir automatikos inžinerijos specialistą, turintį žinių, gebėjimų ir įgūdžių, būtinų norint profesionaliai projektuoti, montuoti, eksploatuoti, spręsti profesines problemas elektros inžinerijos srityje konkurencinėmis rinkos sąlygomis.

Studijų rezultatai:

gebės taikyti fundamentinių inžinerinių mokslų žinias, suprasti elektros, elektromechaninių ir elektroninių įrenginių veikimo principus ir spręsti projektavimo, montavimo ir eksploatavimo uždavinius, vertinant mokslo ir technologijų pasiekimus; gebės tirti, palyginti ir vertinti energijos keitiklių, valdymo įtaisų, automatikos įrangos veikimo procesus, taikydamas tinkamus būdus bei metodiką matavimams atlikti; gebės projektuoti elektros tinklus ir sistemas, analizuoti elektros energijos tiekimo patikimumą, atpažinti iškylančias problemas ir planuoti jų sprendimo strategijas; gebės demonstruoti žinias apie automatikos ir mechatronikos technologijas, jas valdyti ir taikyti praktinėje veikloje; gebės pasirinkti tinkamus būdus bei metodiką ir atlikti patikimus matavimus. Interpretuos duomenis, gautus atlikus elektros inžinerijos įrenginių montavimo, eksploatavimo ir remonto laboratorinius darbus bei matavimus; gebės vertinti inžinerinius sprendimus etiniu, socialiniu, ekonominiu ir saugos požiūriu; taikys informacines technologijas, bazinę programinę įrangą inžinerinėms problemoms spręsti, sprendimo rezultatams gauti, apdoroti ir procesams valdyti; gebės veiksmingai ir atsakingai komunikuoti ir dalyvauti komandos darbe; savarankiškai gilins savo profesinės veiklos žinias; kritiškai analizuoti ir argumentuoti, diskutuoti žodžiu, raštu ar kitomis komunikavimo priemonėmis dirbdamas komandoje.

Profesinės perspektyvos:

elektros ir automatikos inžinerijos specialistas gali dirbti elektrotechninio profilio įmonėse, vadovauti atskiro padalinio veiklai ar kurti savo įmonę.

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: inžinerijos mokslų profesinis bakalauras

Nuolatinių studijų programa

Ištęstinių studijų programa

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU