Transporto logistika: edukacinė išvyka į UAB „Venipak“ Lentvario terminalą

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Transporto logistika: edukacinė išvyka į UAB „Venipak“ Lentvario terminalą

2023 m. lapkričio 9 d. Transporto logistikos bei Verslo ir muitinės veiklos studijų programų I, II ir III kurso nuolatinių studijų studentai lankėsi rinkoje jau du dešimtmečius sėkmingai veikiančios „Venipak“ bendrovės Lentvario terminale. UAB „Venipak“ – tai įmonė, užsiimanti siuntų gabenimu ir puikiai žinanti, ko reikia, norint tobulai organizuoti darbo procesą ir sėkmingai jį užbaigti.

 

Pagrindiniai šios edukacinės išvykos tikslai – supažindinti studentus su būsima profesine veikla ir, apsilankius logistines paslaugas teikiančioje įmonėje, realioje aplinkoje stebėti  atliekamus darbus bei vykdomus procesus.

 

Edukacinės išvykos metu įmonės atstovai pristatė terminale vykdomus procesus, apibūdino kiekvieną vykstantį procesą bei jo veiklas, papasakojo apie tam reikalingą įrangą. Įmonės atstovai teigė, kad siekia užtikrinti idealiai klientų poreikius tenkinantį aptarnavimą ir pristato siuntas gavėjams Baltijos šalyse per 1–2 darbo dienas.

 

Studentai turėjo galimybę stebėti siuntų rinkimo, rūšiavimo ir skirstymo procesus bei apžiūrėti išgabenti paruoštą produkciją.  UAB „Venipak“ darbuotojai demonstravo ir aiškino sandėlio valdymo programos veikimo principus ir teigė, kad naudojama sandėlio programa padeda efektyviai planuoti ir organizuoti visus darbo procesus. Pažangių technologijų dėka galima kontroliuoti siuntų srautus visoje tiekimo grandinėje – tiek terminale, tiek pristatant galutiniam klientui.

 

Edukacinės išvykos pabaigoje studentai dalyvavo konkurse. Geriausiai į klausimus atsakę studentai buvo apdovanoti. Po išvykos studentai teigė, kad pamatę, kiek ir kokių procesų vyksta įmonėje, dabar supranta, kodėl UAB „Venipak“ teikia tiek daug darbo pasiūlymų.

 

Šios edukacinės išvykos metu įgytas žinias studentai taikys atlikdami studijų dalykų „Verslo pagrindai“, „Transporto vadyba ir verslo organizavimas“, „Krovinių ir keleivių vežimas“, „Sandėliai ir terminai“, „Krovinių vežimo organizavimas ir valdymas“ praktinius bei savarankiškus darbus, taip pat rengdami baigiamuosius darbus ir atlikdami tyrimus.

 

Edukacinę išvyką organizavo Verslo ir viešosios vadybos katedros  vedėja Jurgita Ginavičienė bei lektorė Indrė Sprogytė-Bredelienė drauge su UAB „Venipak“ Žmogiškųjų išteklių vadove Aušrine Sande.