Transporto logistika, Verslas ir muitinės veikla: edukacinė išvyka į Klaipėdos uosto įmones

#suVIKOpavyko

Transporto logistika, Verslas ir muitinės veikla: edukacinė išvyka į Klaipėdos uosto įmones

2023 m. spalio 25 d. Transporto logistikos bei Verslo ir muitinės veiklos studijų programų I, II ir III kurso nuolatinių studijų studentai (TL23D-1, VM23D-1, TL22D-1, TL22D-2, TL21D-1 grupės), drauge su Verslo ir viešosios vadybos katedros dėstytojais Danute Puodžiukiene, Jūrate Romeikiene, Aušra Špuraite, Aurelijumi Vaškiu, vyko į edukacinę išvyką Klaipėdos uosto įmonėse AB ,,Klaipėdos Smeltė“ ir UAB „Nordnix“.

Šios edukacinės išvykos metu studentai ir dėstytojai turėjo galimybę susipažinti su Klaipėdos uosto krovos kompanijos AB ,,Klaipėdos Smeltė“ istorija ir vykdoma veikla. Įmonės rinkodaros vadybininkas Audrius Sutkus papasakojo apie pasaulio krovos kompanijas ir jų organizuojamas laivybos linijas, į Klaipėdos uostą atvykstančius laivus, krovinių tipus, supažindino su įmonėje veikiančia integruota vadybos sistemos politika, saugumo reikalavimais bei saugaus darbo uosto teritorijoje reikalavimais.

Vadovaujami įmonės atsakingų darbuotojų išvykos dalyviai galėjo stebėti uosto teritorijoje vykdomus procesus, pilnų ir tuščių konteinerių, sunkiasvorių ir negabaritinių krovinių, karinės technikos saugojimo aikšteles, konteinerių patikros ir remonto depo veiklą, išsiaiškinti mobiliųjų uosto kranų bei konteinerių krautuvų darbo principus bei laivybos linijoms teikiamas paslaugas. Įmonės mokymo klasėje įrengtu treniruokliu-simuliatoriumi sertifikuoto instruktoriaus vadovaujami išvykos dalyviai galėjo savarankiškai pabandyti  pakrauti į laivą konteinerį.

 

Antrajame edukacinės išvykos objekte –  UAB „Nordnix“ – šios įmonės generalinis direktorius Tomas Kungys išsamiai papasakojo apie įmonės teikiamas šalto ir sauso sandėliavimo paslaugas, logistikos ir krovinių perkrovimo paslaugas,  mechanizuotą ir rankinę krovą iš visų transporto priemonių – laivų, traukinių vagonų, konteinerių, autotransporto.

Išvykos dalyviai lankėsi šalto sandėliavimo paslaugas teikiančiame moderniame 5 aukštų  „Uostas“ sandėlyje-šaldytuve, įsikūrusiame labai patogioje Klaipėdos uosto vietoje, šalia veikiančio MSC konteinerių linijos terminalo. Dėstytojai ir studentai, lydimi atsakingų sandėlio darbuotojų, turėjo galimybę stebėti krovinių iškrovimo iš transporto priemonių, pakrovimo į transporto priemones procesus, susipažinti su sandėliuojamos produkcijos asortimentu, apsilankyti sandėlyje, kuriame palaikoma  -25℃ temperatūra. Įmonės vadovas atskleidė esamas Klaipėdos uosto problemas, pasidalijo patirtimi apie UAB „Nordnix“ iškylančių sunkumų sprendimo būdus, atsakė į studentų ir dėstytojų pateiktus klausimus, akcentavo pagrindines kompetencijas, kurių reikia, norint dirbti įmonėje.

 

Edukacinės išvykos metu įgytas žinias studentai taikys atlikdami studijų dalykų „Transporto vadyba ir verslo organizavimas“, „Transporto priemonės“, „Krovinių ir keleivių vežimas“, „Kokybės vadyba transporte“, „Sandėliai ir terminai“, „Logistikos procesų valdymas“, „Krovinių vežimo organizavimas ir valdymas“, „Sandėlių procesų valdymas“ praktinius ir savarankiškus darbus. Įgytos žinios bus taikomos rengiant baigiamuosius darbus ir atliekant tyrimus.

 

Edukacinę išvyką organizavo Verslo ir viešosios vadybos katedros vedėja Jurgita Ginavičienė ir lektorė Danutė Puodžiukienė.