Vilius Radžiūnas: studijos Mariboro universitete (Slovėnija) 2021 m. pavasario semestrą

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Ką tavo ateičiai davė „Erasmus+“ studijos Mariboro universitete?

„Erasmus+“ studijos šiame universitete pagilino mano profesines žinias kuriant programas, internetinius puslapius, duomenų bazių modelius. Darbas su įvairiomis naujomis programomis, tokiomis kaip MySQL, Workbench, Clion, XAMPP, Apache ir NetBeans suteikė naudingų galimybių ateičiai.

Kas labiausiai patiko studijuojant Mariboro universitete?

Universiteto mokymosi sistema yra laisva ir skatinanti savarankiškumą. Studijuojant nuotoliniu būdu man patiko dėstytojų novatoriškumas.  Kaip pavyzdžiui, vienas iš dėstytojų pasitelkdavo įdomiais bei realistiškais pavyzdžiais kalbant apie kompiuterių, tinklų ir duomenų saugumą – jis detaliai analizavo įsilaužėlio procesą pasitelkdamas informatyviomis nuotraukomis.

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum Mariboro universitetą kitiems studentams?

Mariboro universitetas itin skatina studentų bendradarbiavimą. ESN Erasmus studentų tinklas suteikia galimybes tarpkultūrinėms patirtims, kviečia dalyvauti įvairiuose renginiuose, padeda pažinti aplinką, pamatyti miestą, susipažinti su kitais užsienio studentais ir linksmai praleisti laiką.

Mariboras yra antras pagal dydį Slovėnijos miestas, kuris temstant atgimsta renginiais ir koncertais, o dienos metu kviečia atrasti miestą pėsčiomis. 

Kaip tau sekėsi pritapti Slovėnijoje?

Man pritapti šioje šalyje sunku nebuvo, nes slovėnai yra tolerantiški, draugiški ir malonūs žmonės. Dauguma jų kalba angliškai ir vokiškai, o rečiau itališkai, prancūziškai ir ispaniškai. Slovėnų kalba turi nemažai rusiškai suprantamų žodžių. 

Slovėnija išsiskiria neapsakoma gamta, joje yra daug kalnų, ežerų, upių, urvų. Apie pusę šalies sudaro miškai, todėl pandemijos metu man nebuvo nuobodu – pasivaikščiojimai ir žygiai buvo mano pagrindinė laisvalaikio veikla.