„Sietuvos“ ansamblio vadovas E. Žička dalinosi savo patirtimi – tapo seminaro lektoriumi

Prasidėjus karantinui visuomenei teko nemenkas išbandymas – pakeisti savo gyvenimo būdą. Greitai prie naujovių prisitaikęs Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) tautinių šokių ansamblis „Sietuva“ kvietė mokytis šokti nuotoliniu būdu. Ši patirtis yra unikali, tad ansamblio meno vadovas Edmundas Žička ja dalinosi Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuotame seminare.

Gegužės 18 dieną vykęs seminaras „Nuotolinis darbas su liaudiškų šokių grupėmis" buvo skirtas savo srities profesionalams – liaudiškų šokių grupių vadovams. Jo metu dėmesio centre buvo  nefizinių užsiėmimų metodai, o susipažinus su pastaraisiais, seminaro dalyviams išduoti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Be dar trijų specialistų savo žiniomis su 220 dalyvių dalinosi „Sietuvos“ ansamblio meno vadovas E. Žička. Jis pasakojo, kaip reikėtų pasiruošti repeticijai, davė patarimų dėl nuotolinių užsiėmimų struktūros, išbandytų repeticijų tipų ir netgi suteikė techninių patarimų, kaip pagerinti vaizdo kokybę.

20160904 E.ZickaEdmundas Žička / Asmeninio albumo nuotr.

„Ruošimasis seminarui leido apmąstyti ir sustruktūruoti savo patirtį. Be to, per seminarą pasijautė bendra Lietuvos choreografų nuotaika – visi sutinka, kad nuotoliniai užsiėmimai su šokėjais jokiais aspektais neatstoja repeticijų šokių salėje. Tad padrąsinome vieni kitus ir su viltimi laukiame grįžimo į sales“, – situaciją nupasakojo specialistas.

Seminarą vedė ne tik E. Žička, bet ir Kauno Kazio Griniaus progimnazijos šokių mokytoja ir vaikų liaudiškų šokių kolektyvo „Žolynėliai“ vadovė Idalija Braškytė. Nuotolinio darbo įrankius apžvelgė Lietuvos nacionalinio kultūros centro projektų vadovė Ieva Krivickaitė ir VšĮ „Berniukų ir jaunuolių choras Ąžuoliukas“ direktorius Kristijonas Bartoševičius.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU