A. Armonaitė apdovanojo VTDK studentus – išrinktas Žiedinės ekonomikos kelrodžio projekto logotipas

Įgyvendintas dar vienas etapas prieš kiek daugiau nei metus Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) pradėtame Žiedinės ekonomikos kelrodžio projekte. Gruodžio 13 dieną Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) rūmų prieigose ministrė Aušrinė Armonaitė apdovanojo šio projekto logotipo konkurso nugalėtojus ir patvirtino naująjį Kelrodžio „veidą“. 

„Su VTDK bendruomene bendradarbiaujame jau ne pirmąjį kartą: kūrybiški studentai yra sukūrę mūsų Ekonomikos ir inovacijos ministerijos logotipą, o dabar ir Žiedinės ekonomikos kelrodžio vizualiką. Man labai džiugu, kad galime pasitelkti studentų kompetencijomis ir kūrybiškumu, ačiū jums. Jūs mums, sprendimų priėmėjams, esate priminimas, dėl ko mes dirbame“, – konkurso apdovanojimų metu kalbėjo LR Ekonomikos ir inovacijų ministrė. 

A.ArmonaitėMinistrė A. Armonaitė / J. Rozovskij nuotr.

Komisijos, kurią sudarė ministerijos, MITA bei Lietuvos dizaino asociacijos atstovai, išrinktas logotipas, kaip pasakoja jo kūrėja trečiakursė VTDK Grafikos dizaino studijų programos studentė Vaiva Stankevičiūtė, simbolizuoja būtent tai, apie ką yra pats projektas – pramonės perėjimą iš linijinės ekonomikos į žiedinę. O jo elementai buvo kurti taip, kad logotipas būtų aktualus ir ateityje, projekto pabaigoje. 
 
Pasidomėjusi apie Kelrodį plačiau, sužinojau, jog projektas bus vykdomas iki 2050 metų. Ši sąlyga privertė galvoti į ateitį bei stengtis sukurti ką nors tokio, kas bus lengvai ir daug kartų pritaikoma, modernu – siekiau sukurti tokį logotipą, kuris nepasentų. 

Pamačiusi iliustraciją, kurioje parodoma, ką reiškia linijinė, perdirbamoji bei žiedinė ekonomika, toptelėjo mintis, jog genialumas slypi paprastume ir reikia pavaizduoti ne ką kitą, o šį perėjimo vyksmą. Įvairiai piešusi eskizus, pasitarusi su savo dėstytojais, priėjau prie galutinio varianto – logotipo, kuris yra labai paprastų formų, ypač modernus, tačiau viduje turi žinutę“, – mintis dėsto V. Stankevičiūtė.

V. StankevičiūtėLogotipo kūrėja V. Stankevičiūtė ir A. Armonaitė / J. Rozovskij nuotr.

Apdovanojimų ceremoniją, vykusią Dizaino fakultete, atidariusi Kolegijos direktorė Liucija Nijolė Kikutienė negailėjo šiltų žodžių ne tik kūrybingiems VTDK studentams, bet ir juos kuravusiems dėstytojams: Grafinio dizaino studijų programos komiteto pirmininkui Jonui Malinauskui bei lektorei Vaidai Kunigėlytei. 

„Šio projekto vizualikos kūrimas trečio kurso studentams tapo studijų proceso dalimi  aš kaip Grafinio dizaino studijų programos vadovas suformavau Firmos stiliaus dalyko praktinę užduotį. Jos atlikimo terminas buvo gana trumpas, logotipų pasiūlymai turėjo būti pateikti jau lapkričio viduryje. Studentams tai tapo rimtu iššūkiu ne vien dėl riboto laiko, bet ir būtnybės grafinėmis priemonėmis perteikti sudėtingus ir gana abstrakčius procesus. Nustatytu laiku studentai sukūrė daugiau nei 20 logotipų pasiūlymų, iš kurių 12 buvo pateikti užsakovams.“, – pastebėjimais dalinasi J. Malinauskas.  

Iš dvylikos trys geriausiai įvertinti darbai apdovanoti – ministrė įteikė padėkos raštus bei dovanas, o pirmosios vietos nugalėtojos darbas, projekto „veidas“, bus pritaikytas tiek Lietuvos, tiek tarptautinei rinkoms.

L.N.Kikutienėtmp VTDK direktorė L. N. Kikutienė ir A. Armonaitė / J. Rozovskij nuotr.

Anot A. Armonaitės, Žiedinės ekonomikos kelrodis yra idėjų ir programų rinkinys, kuris kalba apie ateitį. Jis įvardins, kaip mūsų ekonomikai, įmonėms persitvarkyti, kad jos taptų draugiškomis aplinkai, neutraliomis klimatui bei labiau robotizuotomis. Dokumentas dar labiau padės auginti ekonomiką bei šalį, padarant kuo mažiau nuostolių sau bei savo aplinkai. Tikslas – ekonomikos sukimasis ratu. 

Kaip rašoma MITA interneto puslapyje, „Lietuvos pramonės perėjimo prie žiedinės ekonomikos kelrodžio parengimo“ projektas pradėtas įgyvendinti 2020 m. spalio mėnesį. Jo esminiai principai ir tikslai įvardinti Lietuvos paraiškoje ES – įtraukti suinteresuotas šalis į Kelrodžio rengimą, įgalinti ir apibrėžti valdžios institucijų vaidmenį bei sukurti realius pajėgumus, kad pramonės perėjimas prie žiedinės ekonomikos taptų realybe.

Logotipas V.StankevičiūtėVTDK studentės sukurtas Kelrodžio logotipas / V. Stankevičiūtės iliustracija.

ApdovanojimaiLogotipo konkurso apdovanojimų akimirka / J. Rozovskij nuotr.

LaboratorijaEkskursijos po VTDK akimirka / J. Rozovskij nuotr.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU