A. Žitkevič: „Erasmus +“ studijų metu gavau neįkainojamos savarankiško gyvenimo patirties

Elektros ir automatikos inžinerijos studijų programos studentas Antonas Žitkevič ką tik grįžo iš Čekijos. Į Pardubicės universitetą jis buvo išvykęs pagal „Erasmus +“ studijų mobilumo programą. Savo patirtimi Antonas sutiko pasidalinti trumpame interviu.

photo5861446718049073164Nuotrauka iš asmeninio A. Žitkevič archyvo.

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum Pardubicės universitetą kitiems studentams?

Rekomenduočiau šį universitetą dėl Elektrotechnikos fakulteto, kuris turi visą reikalingą ir šiuolaikišką įrangą. Dauguma universiteto dėstytojų yra supratingi ir gerai išaiškina informaciją. Dauguma universiteto personalo ir bendrabučių darbuotojų puikiai kalba angliškai, o iškilus problemai visada stengiasi pagelbėti. Pardubicės universitetas turi puikiai veikiančią Erasmus buddy programą, todėl čia atvykus būtinai reikia susipažinti su savo mentoriumi ir taip pat su žmonėmis iš ESN (Erasmus Student Network). Studentai-mentoriai padeda visais klausimais, aprodo miestą, paaiškina visas universitete veikiančias sistemas.

Ką tau davė „Erasmus +“ studijos?

Mokymasis nuotoliniu būdu pandemijos metu Pardubicės universitete mane paskatino pačiam ieškotis informacijos ir tobulėti savo pastangomis. Susiklosčiusi situacija paskatino mane naudotis anglakalbiais resursais, kurie yra daug platesni ir labai naudingi studijuojant inžinerines specialybes. „Erasmus+“ studijos man taip pat leido patobulinti mano anglų kalbos žinias, kas be abejo, man bus labai naudinga ateityje. Ši patirtis man taip pat padėjo pagerinti mano komunikacijos įgūdžius, nes programos metu man teko bendrauti su žmonėmis iš labai skirtingų šalių. Studijuodamas Čekijoje aš susiradau daug draugų, su kuriais, aš neabejoju, jog ateityje dar ne vieną kartą pasimatysime.

Kas tau labiausiai patiko studijuojant pagal „Erasmus +“ programą?

Studijos užsienyje man davė neįkainojamą savarankiško gyvenimo kitoje šalyje patirtį. Studijuodamas turėjau galimybę bendrauti su skirtingų kultūrų žmonėmis ir susipažinti su vietiniais studentais. Studijų metų mes daug keliavome aplink Čekiją, aplankėme daugybę miestų ir vietovių, tarp kurių buvo Praha, Brno, Olomouc, Kutna Hora, Liberec, Čekijos Šveicariją ir taip pat nuvykome į Lenkiją, kurioje apsilankėme Katovicų ir Krokuvos miestuose.

Kaip tau sekėsi pritapti Čekijoje?

Pritapti Čekijoje man sekėsi puikiai, nes Pardubicės mieste yra daug jaunų žmonių, kurie gerai kalba angliškai. Be to, žmogui, kalbančiam rusiškai arba lenkiškai, čekų kalba tampa pakankamai suprantama jau po kelių mėnesių praleistų šalyje. Lietuvių ir čekų gyvenimo būdas yra labai panašus, todėl didelių sunkumų atvykus į Čekiją studentas tikrai nepatirs. Kalbant apie Pardubicę, pats miestas nėra didelis, dėl to visus pagrindinius taškus galima pasiekti per 20-30 minučių pėsčiomis, arba, esant reikalui, ir dviračiu, kurio nuoma mieste yra tikrai pigi.

Nori ir Tu išbandyti „Erasmus +“? Kviečiame dalyvauti studijų mobilumo konkurse 2021-2022 studijų metams. Paraiškos priimamos iki 2021 m. kovo 1 d.

Daugiau informacijos 

photo5861446718049073179

Nuotrauka iš asmeninio A. Žitkevič archyvo.

photo5861446718049073177Nuotrauka iš asmeninio A. Žitkevič archyvo.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU