Dėstytojas A. Matulis: norėčiau pagerinti automobilio greičio rekordą

Idėjų, svajonių ir tikslų turime bene visi. Vienos jų itin buitiškos, o kitos maksimalistiškos ir netgi kiek beprotiškos. Tokia fantastine svajone, anot Audriaus Matulio, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Automobilių transporto inžinerijos katedros dėstytojo, pasižymi ir jis. „Norėčiau lėkti greičiau nei 500 km/h greičiu“, – pasakoja pašnekovas.

Kada supratote, kad norite būti dėstytoju?

Buvo taip, kad dar studijuojamas čia, mūsų kolegijoje, sulaukiau neoficialaus kvietimo ateiti dirbti į kolektyvą. Taip ir gimė idėja tapti dėstytoju: kodėlgi ne, galvojau, kodėlgi nedirbti su jaunimu, kodėl negalėčiau jiems paaiškinti to, ko jie dar nežino. Taip palaipsniui ir tapau dėstytoju.

Audrius Matulis CitataAudrius Matulis / VTDK nuotr.

Įsimintiniausias įvykis su studentais?

Įsimintiniausias dalykas su studentais, ko gero, buvo naujų iššūkių kūrimas. Esminis momentas – sportinio elektrinio kartingo kūrimas. Jo vystymo metu buvo labai daug nežinomųjų faktorių, ypatingai dėl kėbulo. Nei aš, nei studentai nežinojome, kaip tiksliai ką daryti. Ir man patiko tas išskirtinumas, kad studentai rodė didžiulę iniciatyvą: vau, kaip jie veržėsi, kaip ieškojo tų įvairiausių kabliukų, kaip kas turi būti sudėliota.

Kokie jausmai apima rašant neigiamą pažymį?

Rašant neigiamą pažymį, apima patys blogiausi jausmai, dėl to jų stengiuosi nerašyti. Pažymį rašai ne tik studentui, bet ir sau, kadangi tą studentai mokai Tu. Dėl to stengiuosi, jei matau, kad studentas tikrai gaudosi, bet konkrečiu atveju negalėjo atsakyti į klausimą, užklausti jo per aplinkui. Tikrai nemėgstu rašyti neigiamų pažymių.

Tobulas studentas, koks jis?

Tobulas studentas yra tas, kuris yra veržlus žmogus. Kuris nori, siekia, tobulėja, rodo, kad jis nori išmokti. Kitaip tariant, tai yra žmogus, kuris turi labai daug noro.

Jei nebūtumėt dėstytoju, tai...

Eičiau ta pačia kryptimi – su automobiliais, gal labiau krypčiau link kėbulų, nes tai yra mano arkliukas.

Kokia „pašėlusią“ svajonę norėtumėte įgyvendinti?

Turiu, iš tiesų, beprotišką svajonę – su lengvuoju automobiliu ir draugais nuvažiuoti į Bonevilio druskų ežero trasą, tai yra greičio rekordo trasą, ir su savo automobiliu, kurį konstruoju laisvalaikiu, viršyti 500 km/h greitį. Tokia fantastinė svajonė, bet gal kada nors.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU