„Dizainas po rytojaus“ – virtuali VTDK įkurta galerija, pozityviai nuteikianti popandeminiam laikotarpiui

Ar norėtumėte pažvelgti į poryt dieną ir įvertinti, kokia ji bus? Atsakyti į visus neaiškumus? Tai įmanoma – bereikia pasižvalgyti virtualioje parodoje „Dizainas po rytojaus“, kur kelių šalių studentų darbai nukelia į popandeminį laikotarpį.

Designaftertomorrow.com – svetainė, kurioje nugula vis atnaujinami įvairių Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos bei užsienio aukštųjų mokyklų studijų programų studentų darbai. Virtuali galerija suskirstyta pagal sritis: Grafinis ir komunikacijų dizainas, Skaitmeninis dizainas, Foto medijos, Interjero, baldų ir įrangos dizainas, Šviesos ir vaizdo instaliacijos bei Trimatė plastika. Plačiau apie virtualią galeriją pasakoja Kolegijos Grafinio dizaino studijų programos komiteto pirmininkas Jonas Malinauskas.

Kaip kilo idėja sukurti „Dizainas po rytojaus“ svetainę?

Idėja sukurti virtualią studentų darbų galeriją, naudojant „WIX“ platformą, mūsų fakulteto dėstytojams kilo dar 2019 m. Tuomet ji buvo sugalvota kaip papildoma skaitmeninė priemonė viešinant VTDK Dizaino dienų rezultatus. Reikia pastebėti, kad tuomet pavadinimas „Dizainas po rytojaus“ turėjo kiek pozityvesnę prasmę.

Screen Shot 2021 10 16 at 21.19.05Tarptautinė skaitmeninė galerija Designaftertomorrow.com / VTDK nuotr.

Kokia yra šio projekto idėja, pagrindinė mintis?

Pagrindinė mintis kiek pakito prasidėjus pandemijai – dabar svetainėje talpinami darbai, kurie parodo, kaip galėtų pasikeisti dizaino ir medijų turinys bei estetinė išraiška popandeminiu laikotarpiu.

Kokią žinią ši paroda skleidžia ir kokius jausmus sukelia visuomenei?

Pagrindinė žinia – dizainas ir medijos, kaip ir kitos meno rūšys, turi prisitaikyti prie socialinių pokyčių, atspindėti visuomenės nuotaikas ir pagal galimybes siūlyti pozityvias jos raidos galimybes.

Kaip toliau bus vystoma ši svetainė: ar virtuali paroda bus vis atnaujinama?

Taip, svetainės veiksmingumas ir populiarumas didžia dalim priklauso būtent nuo jos nuolatinio turinio atnaujinimo, tad pagal savo galimybes siekiame talpinti kuo įvairesnius ir įdomesnius atnaujinimus – tiek Kolegijos, tiek ir partnerinių institucijų studentų darbus. Ateityje ketiname sieti svetainės atnaujinimus su kitais nuotoliniais bei „gyvais“ Kolegijos renginiais, kadangi jų metu galima papildomai reklamuoti svetainės turinį.

Kaip manote, kokia šios virtualios parodos nauda studentams ir visuomenei?

Studentai turi galimybę susipažinti su kitų studijų programų ir kitų aukštųjų mokyklų studentų kūrybiniais darbais (ką ne visuomet pavyksta padaryti „gyvai“). O visuomenė turi galimybę pamatyti ir įvertinti didelį meno projektų diapazoną vieningoje skaitmeninėje erdvėje.

Screen Shot 2021 10 16 at 21.20.50Parodos svetainėje Designaftertomorrow.com / VTDK nuotr.

Kokie šios svetainės sėkmės bruožai?

Svetainė pasitarnavo kaip veikli alternatyva įprastoms parodoms, kurių rengimas pastaruoju metu yra problematiškas. Jos lankomumas smarkiai šoktelėjo šių metų gegužę, kuomet ji tapo pagrindine VTDK Dizaino dienų parodine erdve. Studentai gavo galimybę ne tik eksponuoti įvairių krypčių kūrybinius darbus, bet ir pristatyti juos platesniam svetainės lankytojų ratui.

„Dizainas po rytojaus“ taip pat patraukė kitų mokyklų studentų ir dėstytojų dėmesį, kadangi darbų talpinimas joje prilygsta parodos rengimui užsienyje. Šiuo metu svetainėje greta Kolegijos studentų kūrinių yra patalpinti Latvijos, Lenkijos, Rumunijos ir Estijos studentų bei dėstytojų darbai.

Apsilankyti svetainėje ir „pasivaikščioti“ po jos virtualią galeriją galite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU