Kolegija sušvito naujomis spalvomis – ją puošia studentų darbai

Nors Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK), kaip ir kitos Lietuvos aukštosios mokyklos, dėl nacionalinio karantino šiuo metu yra ištuštėjusi, Dizaino fakultetas nušvito įvairiomis spalvomis. Sausio 20 dieną čia iškabinta paroda – Interjero dizaino studijų programos studentų sukurti šviestuvai.

35 įvairių formų, stilių ir paskirties šviestuvai – saldūs studijų proceso užduoties ir praeitų metų kūrybinių dirbtuvių rezultatai. Dar prieš antrąjį karantiną Interjero įrangos projektavimo studijų dalyke pradėti kurti projektai studentų buvo užbaigti namuose.

4Šviestuvų paroda kolegijoje / J. Daveiko nuotr.

„Neįprastas laikas reikalauja neįprastų sprendimų ir prisitaikymo prie esamos situacijos. Tačiau turiu pripažinti, jaunųjų interjero dizainerių darbai puikūs“, – pasakoja parodos iniciatorius, dėstytojas Jaroslav Daveiko.

Šviestuvai yra puikus būdas visuomenei parodyti, jog daiktus galima prikelti antram gyvenimui: studentai parodos eksponatus sukūrė panaudodami dviračio ratų rėmus, kopėčias ar skėtį. Kai kurie iš jų projektus sukonstravo panaudodami buityje randamus daiktus, o tretieji naudotas medžiagas sukūrė patys.

VTDK akademinės bendruomenės narys, užklaustas, kodėl paroda atidaryta net ir tuomet, kai kolegijos prieigos gerokai ištuštėjusios, neslėpė, kad studentų įgūdžių rezultatus norėjosi pristatyti bendrame kontekste.

„Nors šiuo metu paroda galima pasigrožėti tik pasižvalgius į nuotraukas ar vaido įrašus, jos eksponatai kolegiją puoš dar ilgai – norisi, kad studentai, dėstytojai ir VTDK svečiai ją pamatytų ir gyvai“, – mintis dėsto J. Daveiko.

9Šviestuvų paroda kolegijoje / J. Daveiko nuotr.

2Šviestuvų paroda kolegijoje / J. Daveiko nuotr.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU