Kolegija vėl imasi naujovių: dėstytojai kuria fotožodyną automechanikams

„Šis laikotarpis – pats darbymetis“, – taip interviu pradėjo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) doc. dr. Deividas Navikas. Ir, iš tiesų, kai kuriems Technikos ir Dizaino fakultetų dėstytojams darbymetis ne tik su studentais, bet ir nauju užsibrėžtu tikslu – fotožodyno automechanikams sukūrimu.

Laisvos prieigos tarptautinio projekto „Elektroninis fotografijos žodynas Europos automechanikams“ įgyvendinimas startavo dar rugsėjo mėnesį, kuomet kolegijos atstovai doc. dr. D. Navikas, lektoriai Saulius Stravinskas ir Antanas Ružė, suvienijo jėgas su partneriais iš Lietuvos, Estijos, Stovėnijos, Ispanijos ir Australijos. Šis fotožodynas, kaip įvardina dėstytojai, yra puiki pagalba studijuojantiems ar dirbantiems transporto srityje.

„Kaip žinia, dažnai žmonės, studijuodami bei dirbdami su tarptautinėmis duomenų bazėmis, ieškodami detalių, gedimų nustatymų ir diagnostikos, dalyvaudami mokymuose, susiduria su automobilių konstrukcijos specifinių terminų anglų kalba problemomis. Kitaip tariant, atsiranda poreikis, siekiant pasitikslinti automobilio detalių ar mazgų pavadinimus, pasižiūrėti į detalės nuotrauką arba atvirkščiai. Dėl to toks fotožodynas dirbantiems transporto srityje taps itin reikalingu“, – pasakoja doc. dr. D. Navikas.

Žvelgiant į žodyno paieškos sistemą, išryškintos dvi kryptys: paieška pagal žodį, kurį galima pasitikslinti nuotraukoje, arba vaizdinė paieška, kuomet įkėlus nuotrauką, bus galima rasti reikalingą terminą anglų kalba.

ic new logoFotožodyno logotipas / VTDK nuotr.

„Idėja kilo partnerių šalių atstovams diskutuojant, kaip palengvinti automobilių konstrukcijos anglų kalbos žinias, su kuriomis susiduria transporto sektoriuje studijuojantys ir dirbantys asmenys“, – teigia pašnekovas, pridurdamas, kad sąvokų paaiškinimas bus išsamus, kadangi apims pagrindines su automobiliais susijusias sritis: variklius, automobilių elektroniką, transmisiją, važiuoklę, stabdžių sistemą, įrankius automobilių mechanikams, hibridinius ir elektrinius automobilius, automobilio kėbulą, automobilio interjerą bei eksterjerą ir automobilio komfortiškumą.

Įgyvendinant projektą, jau yra nueitas nemažas kelias – su Dizaino fakulteto lektoriaus Jono Malinausko ir studentų pagalba buvo sukurta svetainė, kurioje yra talpinamos atitinkamus terminus atliepiančios nuotraukos. Šiuo metu vyksta ne tik jos pildymo, bet ir testavimo darbai. „Pilnai parengta platforma turėtų startuoti 2021 metų gruodį“, – pažymi doc. dr. D. Navikas.

Fotožodynas rengiamas „Erasmus+“ strateginės partnerystės projekto „Elektroninis fotografijos žodynas Europos automechanikams“ („Online picture dictionary for the EU car mechanics“, projekto Nr. 2020-1-LT01-KA202-077856) pagrindu.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU