Kolegijoje įvyko tradicinės Dizaino dienos: gerų įspūdžių – su kaupu

Gegužės viduryje Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje (VTDK) įvyko jau tradicija tapusios Dizaino dienos – DiDi' 2021. Nors šiais, kaip ir praeitais, metais dvi dienas trukę renginiai vyko nuotoliniu būdu „MS Team“ aplinkoje, jie pritraukė gausų dalyvių bei žiūrovų būrį. O konferencija „Šviesa ir tamsa“ tapo neabejotina tradicijos pažiba.

Gegužės 13-14 dienomis kolegijos skaitmeninėse prieigose šurmuliavo Dizaino fakulteto akademinės bendruomenės organizuoti renginiai, kurių tema buvo „Šviesa ir tamsa“. Kaip pasakoja Grafinio dizaino studijų programos komiteto pirmininkas Jonas Malinauskas, „dėl prasidėjusios pandemijos jau pernai metais buvo nuspręsta perkelti Dizaino dienas į skaitmeninę erdvę, įrengiant specialią kūrybinių darbų galeriją internete „Design after tomorrow“.

Šiųmetėje Dizaino fakulteto šventėje galerija buvo gerokai papildyti – greta Dizaino ir Medijų katedrų studentų darbų buvo patalpinti darbai, kuriuos sukūrė aukštųjų mokyklų Timišoaros Vakarų universiteto iš Rumunijos, Europos humanitarinio universiteto iš Baltarusijos, Tartu „Pallas“ bei Gdansko dailės akademijų dėstytojai bei studentai.

DIDI21 GIFDiDi' 2021 metų logotipas / V. Stakevičiūtės vizualas

Daug įsimintinų akimirkų

Neabejotina šiuometinių Dizaino dienų sėkme galima laikyti penktadienį vykusią konferenciją „Šviesa ir tamsa“, kurioje pranešimus skaitė garbūs svečiai: Tarptautinės dizaino tarybos (ICoD) viceprezidentas, buvęs VTDK dėstytojas Jonas Liugaila, Lietuvos literatūros ir meno archyvo direktorius Juozapas Blažiūnas bei kiti iškilūs dizaino srities veikėjai.

Konferencijos pranešimai buvo prikaustantys dėmesį, tai jau išduoda ir tam tikri pranešimų pavadinimai: „Apie makaronų mėtymą į sieną“, „Ne visi profesionalūs dizaineriai yra profesionalūs“.

Šio renginio metu buvo sužinota ir daug įdomių bei naudingų faktų. „Toks, rodos, dizaino sferai tolimas pranešimas, kaip J. Blažiūno „Žydų kinematografas Lietuvoje iki I pasaulinio karo“ ne tik paaiškino didelę litvakų kultūros įtaką XX a. pradžios Holivudo kino industrijai, bet ir parodė ypatingą grafinio dizaino svarbą kinematografui, nes iš daugybės to meto kino filmų teliko tik plakatai ir afišos“, –  teigia J. Malinauskas.

Dar viena įsimintina akimirka įvyko gerokai prieš renginių pradžią, kuomet Grafinio dizaino studijų programos dėstytojų susirinkime iš daugelio studentų darbų buvo renkamas tinkamiausias Dizaino dienų logotipui. „Vertintojų balsams pasidalinus po lygiai, tinkamesnį iš dviejų finalininkų teko rinkti metant 1 euro monetą. Tokiu netikėtu būdu nugalėtoju tapo šmaikštus antro kurso studentės Vaivos Stankevičiūtės logotipo pasiūlymas, kuris vėliau buvo panaudotas kvietimams, užsklandoms, baneriams ir kitiems firminio stiliaus elementams“, – renginio organizacinėmis akimirkomis dalinasi VTDK dėstytojas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU