Kolegijos idėja įgauna formą: pristatė aštuonias lauko klases mokykloms

Pastaruosius mėnesius Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) studentai bei dėstytojai plušo prie iniciatyvos aštuonioms Vilniaus mokykloms – lauko klasių projektų. Mūsų lūkesčiai pasiteisino visu 100 proc., net ir daugiau”, – mintimis dalijasi Vilniaus Maironio progimnazijos direktorė Lina Bairašauskienė.

Kovo pradžioje viešąją erdvę apskriejo žinia – Vilniaus mieste startuoja išskirtinis projektas „Lauko klasių projektavimas“. Edukacinių erdvių be sienų, skirtų pamokoms ar užsiėmimas vykdyti, idėja, užgimusi VTDK, yra įgyvendinama net aštuoniose sostinės mokyklose. Kaip teigia Vilniaus miesto savivaldybė, kolegijos studentų sukurti projektai įgauti fizinį kūną turėtų jau šiais metais.

Vilniaus Sietuvos progimnazijaProjektas Vilniaus Sietuvos progimnazijai / VTDK studentų nuotr.

„VTDK kelias šiame projekte prasidėjo jau tuomet, kuomet jo konceptas buvo tik diskusija. Vieną dieną su lektoriumi Jaroslavu Daveiko kalbėjomės, kaip būtų šaunu, kad daugiau mokyklų turėtų lauko klases, kitaip tariant, pasvarstėme, jog būtų smagu užsiimti tokiu projektu. Su šia mintimi nuėjau į vieną mokyklą, kurioje įvardinau ne tik idėją, bet ir pasiūliau bendradarbiavimą. Bet įstaigos direktorius šiuo klausimu pasiūlė kreiptis į miesto savivaldybę, tad taip ir padariau. Ten idėja buvo priimta su entuziazmu – projekto įgyvendinimo ėmėmės kartu su Vilniaus švietimo pažangos centru (VŠPC)“, – apie lauko klasių pradžią pasakoja viena iš jų organizatorių, kolegijos lektorė Veronika Žvirblė.

Nors idėja užgimė kolegijoje, jos įgyvendinime didelį postūmį padarė Savivaldybė. Būtent jos atstovai parašė projektą, kuris atnešė finansavimo, leisiančio lauko klasėms būti iš tiesų įgyvendintoms.

Mokyklų rate buvo paskelbtas viešas konkursas, kuriame dalyvavo dvidešimt šešios miesto įstaigos. Iš jų atrinktos aštuonios, labiausiai atitikusios keltus Savivaldybės kriterijus. Kaip rašoma VŠPC svetainėje, atrenkant mokyklas, buvo vertinama aiški ir argumentuota motyvacija, finansinio prisidėjimo galimybė bei mokyklos teritorijos ypatumai.

Tam, kad lauko klasės atitiktų mokyklų prioritetus, idėjomis bei nuomonėmis dalinosi mokiniai, jų tėvai ir kiti mokyklų bendruomenių nariai. O, atsižvelgdami į jų išsakytas idėjas, projektus lauko klasėms kūrė VTDK studentai. Kiekvienai mokyklai kūrėjų komandos pasiūlė po 2 galimus projektus, iš jų bendruomenės išsirinko sau patraukliausią variantą, kuris buvo tobulinamas ir rengiamas įgyvendinimui.

Vilniaus Šilo mokyklaProjektas Vilniaus Šilo mokyklai / VTDK studentų nuotr.

Verkių mokykloje-daugiafunkciame centre, „Vyturio” pradinėje mokykloje, darželyje-mokykloje „Svaja”, Šilo mokykloje, Maironio, „Sietuvos“, Jono Basanavičiaus ir Emilijos Pliaterytės progimnazijose jau visai netrukus atsiras spalvoti kupolai, tentų ir lengvų medinių konstrukcijų pavėsinės, kuriose puikuosis ergonomiški baldai, amfiteatrai, basų kojų takai, daržovių ir prieskonių lysvės, prie kurių komponuojama ir mokymuisi skirtos aplinkos bei modernus mini sporto aikštynas.

„Mūsų lūkesčiai pasiteisino visu 100 proc., net ir daugiau. Mintis generavome su Tėvų komitetu, Progimnazijos taryba, pavaduotojais, diskutavome su bendruomene. Mus išgirdo kūrėjai, turime puikų projektą, kurį stengsimės įgyvendinti“, – mintimis dalijasi Vilniaus Maironio progimnazijos direktorė Lina Bairašauskienė.

Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijaProjektas Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijai / VTDK studentų nuotr.

Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijaProjektas Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijai / VTDK studentų nuotr.

Vilniaus Maironio progimnazijaProjektas Vilniaus Maironio progimnazijai / VTDK studentų nuotr.

Vilniaus miesto darželis mokykla SvajaProjektas Vilniaus miesti darželiui-mokyklai Svaja / VTDK nuotr.

Vilniaus Verkių mokykla daugiafunkcis centrasProjektas Verkių mokyklai-daugiafunkciniui centrui / VTDK studentų nuotr.

Vilniaus Vyturio pradinė mokyklaProjektas Vilniaus Vyturio pradinei mokyklai / VTDK stduentų nuotr.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU