Lektorė I. Sprogytė: baigusi studijas negalvojau, kad tapsiu dėstytoja

Rubrikoje #MūsųDėstytojai svečiavosi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) Transporto logistikos studijų programos lektorė Indrė Sprogytė. Jūsų dėmesiui interviu su nuoširdžia ir draugiška dėstytoja.

Kodėl pasirinkote dėstytojos kelią?

Kadangi studentais buvo visi. Matydama, kokių gi trūkumų yra studijų procese, nusprendžiau tuos trūkumus pašalinti ir aiškiai suprantamai pateikti informaciją studentams.

Indre Sprogyte Citata

Dėstytojo karjera – malonumas ar kančia?

Čia vėl gi, kaip ir kiekviename darbe būna visko: ir privalumų ir trūkumų. Bet kai studentas taria didelį „ačiū“ ir įgyja daug patirties studijuodamas tai tampa malonumu. Visumoje šis darbas yra malonumas, kadangi gali nuolat tobulėti, domėtis inovacijomis ir tikrai tai yra kitoks darbas, negu tik sėdėti prie kompiuterio.

Tobulas studentas, koks jis?

Daug kas galvoja, kad tobulas studentas yra tas, kuris gerai mokinasi. Bet svarbiausia yra studento noras, žingeidumas ir užsidegimas ne tik klausyti, ką paskaitoje kalba dėstytojas, bet ir gautas žinias pritaikyti rengiant kursinius darbus, baigiamuosius darbus. Mano supratimu tobulas studentas yra tas, kuris yra visada nuoširdus, draugiškas ir didžiąją dalimi sąžiningas ir norintis kartu su dėstytoju tobulėti studijų procese.

Kas labiausiai įkvepia dėstomo dalyko srityje?

Nuolat tobulėji ir niekada nestovi vienoje vietoje. Kažkada studentas tau kažką pasako, ir tu jam atsakai tuo pačiu. Visuomet vadovaujuosi tuo, kad studentas yra labiau partneris. Nes kartais ir mes, dėstytojai klystame, tad reikia pripažinti savo klaidas ir sutikti su studentu, jei iškyla kokia problema studijų procese. Nes tik toks bendradarbiavimas leidžia tobulėti kartu su studentu.

Kaip prisidedate prie jaukios VTDK atmosferos kūrimo?

Nuolatos stengiuosi kurti tarsi namų jaukumo atmosferą. Ką tik įstoję pirmo kurso studentai dar nesijaučia visiškai saugūs, tad mes, dėstytojai visada stengiamės įtraukti juos į bendrus renginius, konferencijas. Visuomet paklausiam studentų, kas jiems būtų įdomu, kad jie jaustųsi jaukiai čia studijuodami. Su studentais palaikome itin draugiškus santykius, praktiškai nesipykstame. Visi iki vieno stengiamės išlikti geranoriški ir kurti gerą ir jaukią atmosferą.

VTDK šiuo metu vyksta tiesioginis priėmimas, kurio metu dar net prieš egzaminus galima užsitikrinti studijų vietą kolegijoje. Daugiau informacijos rasite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU