Lektorė V. Žvirblė: po antrojo VTDK diplomo atsiėmimo supratau, kad nenoriu iš čia išeiti

Birželio viduryje Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) socialinių tinklų prieigas pasiekė įdomus vaizdo įrašas. Šįkart #Mūsųdėstytojai kėdėje sėdėjo Veronika Žvirblė, interjero dizaino studijų programos lektorė. Kągi ji papasakojo?

Kodėl pasirinkote dėstytojo kelią?

Negalėčiau pasakyti, kad aš jį pasirinkau. Manau, kad kelias pasirinko mane. Šiose sienose baigiau net dvi specialybes. Po antrojo diplomo atsiėmimo supratau, kad nenoriu iš čia išeiti, todėl paklausiau, ar galėčiau dėstyti. Tuo metu kaip tik buvo laisva vieta. Tad savo darbą čia pradėjau nuo asistento kelio, na, ir po truputį kylu karjeros laiptais.

Veronika Zvirble CitataVeronika Žvirblė / VTDK nuotr.

Kiek procentų esate „kirvis“?

Procentais matuoti yra sudėtinga, geriau matuočiau dalykais. Esu kirvis, kai dėstau dalykus, susijusius su braižyba. Šioje srityje tikrai neleidžiu būti menininkais, o visur kitur, manau, turi būti laisvė, polėkis bei menas.

Vienas įdomiausių projektų su studentais?

Tai buvo kūrybinės dirbtuvės „Šilta šviesa“, kurias vedėme dvidešimčiai studentų iš Paryžiaus, su mumis praleidusiais vieną savaitę. Tai tikrai buvo iššūkis: kadangi jie angliškai kalbėjo sudėtingai, tam, kad paskaitas pravestume pilnavertiškai, mums reikėjo rasti prancūzų kalbos vertėjų, išmokyti studentus velti vilną ir sukurti vilnonių šviestuvių kolekciją, kuriuos eksponavome „Vilniaus šviesų“ festivalyje. Tai šiuo atveju per savaitę buvo nudirbtas, sakyčiau, mėnesio darbas.

Kas labiausiai įkvepia dėstomo dalyko srityje?

Kai studentai mane išmokina kažką naujo, tikrai būna ir taip, arba kai mes su studentais atrandame naujus dalykus. Būtent čia yra tas tikrasis įkvėpimas, parodantis, kad gyvenimas nestovi vietoje; kad jauni žmonės juda į priekį, progresuoja.

Ko palinkėtumėte būsimiems VTDK studentams?

Palinkėčiau įstoti į tą specialybę, į kurią linksta širdis, o ne liepia tėtis ar mama. Įgijus tą profesiją, kurią iš tikrųjų norisi, dirbti netenka. Darbas tampa užsiėmimu hobiu.

VTDK šiuo metu vyksta tiesioginis priėmimas, kurio metu dar net prieš egzaminus galima užsitikrinti studijų vietą kolegijoje. Daugiau informacijos rasite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU