Lektorius D. Kriaučiūnas: man studentas yra kaip partneris

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK) toliau bendrauja su įvairių studijų programų dėstytojais. Šį kartą Kolegijos atstovai pravėrė Automobilių transporto inžinerijos katedros lektoriaus Donato Kriaučiūno kabineto duris. Ką apie jį pavyko sužinoti?

Kodėl pasirinkote dėstytojo kelią?

Ko gero, pats kelias pasirinko mane. Gavau pasiūlymą dėstytojauti, atvykau į kolegiją, pradėjau dirbti lektoriumi. Ir šio sprendimo nesigailiu. Taip yra dėl to, kad mėgstu dirbi su naujais, šviežiais protais, kurie pasirinkę man artimą automobilizmą, o ir kolektyvas tikrai fainas. Šiuo metu Kolegijoje esu susikoncentravęs ties hibridiniais, elektriniais ir kurocelio automobiliais bei automobilių teorija.

Ką veiktumėte, jei nebūtumėte dėstytoju?

Greičiausiai keliaučiau aplink pasaulį su motociklu arba dirbčiau kokioje nors laboratorijoje, kurioje tiria vidaus degimo variklius arba automobilius.

Donatas Kriauciunas CitataLektorius D. Kriaučiūnas / VTDK nuotr.

Vienas įdomiausių projektų su studentais?

Apibrėžti vieną projektą yra labai sunku. Baigiamųjų darbų rašymo metu su studentais darome pačius įvairiausius bandymus bei tyrimus. Vykdant pastaruosius, studentas paskaičiuoja, padaro modifikaciją ir kartu su mano pagalba, pavyzdžiui, pamatuoja įsibėgėjimo pagreičius. Tokie darbai man yra labai įdomūs.

Koks, Jūsų manymu, yra tobulas studentas?

Manau, tobulas studentas turėtų domėtis specialybe, kurią studijuoja. Kai jis domisi, jis paskaitų metu užduoda daugiau klausimų. Dėl to ir pati paskaita tiek man, tiek studentams tampa įdomesne.

Kiek procentų esate kirvis?

Na, studentams tikrai sudarau spaudimą, nes, visgi, jie studijuoja aukštąjį mokslą. Tačiau negailiu gerų pažymių, kai matau, kad studentas tuo domisi, žino, ką padarė. Ir, net jeigu pirmas pažymys buvo kažkoks prastesnis, suteikiu galimybę jam jį pasigerinti.

Studentas Jums yra labiau studentas ar partneris?

Jeigu reikėtų išskirti procentaliai, manau, 80 procentų yra kaip partneris, nes einame į bendrą tikslą. Bet 20 procentų vis vien lieka nešališkam vertinimui tiek pačio darbo, tiek studento elgesio paskaitoje.

VTDK šiuo metu vyksta tiesioginis priėmimas, kurio metu dar net prieš egzaminus galima užsitikrinti studijų vietą kolegijoje. Daugiau informacijos rasite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU