Paskutinė galimybė norintiems studijuoti menų kryptyje – laikas suskubti

Nors priėmimas į aukštąsias mokyklas vyks dar kuris laikas, o paraiškas pildyti LAMA BPO sistemoje galima iki rugpjūčio 5 dienos, norintiems studijuoti menų kryptis ši savaitė – paskutinis šansas. Liepos 7-9 dienomis vyks stojamieji egzaminai, o praleidus juos, praleidžiama ir proga šiais metais studijuoti menų srities studijų programas valstybės finansuojamoje vietoje.

Stojant į menų krypties studijų programas, skirtingai nei į visas kitas, visą stojamąjį balą sudaro stojamasis egzaminas. Dėl to pastarasis ir tampa toks svarbus, siekiant įstoti į valstybės finansuojamą vietą.

Liepos 7-9 dienomis Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje (VTDK) vyks net dviejų studijų programų stojamieji egzaminai. Suklusti turėtų norintys studijuoti Fotografijos technologiją arba Multimedijos dizainą. Būtent tuomet vyks vizualinės kompozicijos bei scenarijaus ir jo vizualizacijos išbandymas.

Vizualinės kompozicijos stojamasis egzaminas – kas tai? Tai vienos valandos išbandymas siekiantiems įstoti į Fotografijos technologiją. Stojantysis egzamino metu iš pateiktų daiktų nurodyta tema turi sukurti kompoziciją ir ją nufotografuoti, naudojant vieną šviesos šaltinį. Stojantysis turi pateikti penkis neredaguotus kadrus) ir idėjos aprašymą (ne daugiau kaip 2000 spaudos ženklų), kuriame būtų argumentuojama, kodėl temai atskleisti buvo pasirinkti būtent tie daiktai ir būtent tokia kompozicija, atkreipiant dėmesį į fotografavimo rakursą, šviesos ir tamsos santykį bei kitus fotografinio turinio raiškos būdus.

Scenarijus ir jo vizualizacijos – kas tai? Stojantieji į Multimedijos dizaino studijų programą laiko stojamąjį egzaminą, sudarytą iš dviejų užduočių – Scenarijaus ir jo vizualizacijos, trunkantį netgi keturias akademines valandas.

0010Multimedijos dizainas / J. Rozovskij nuotr.

Scenarijus – pagal pateiktą temą aprašyta trumpa istorija / įvykis, skirtas medijų produktui. Scenarijuje reikia aprašyti personažus, būtina sukurti įvykį ar kelis, aprašyti aplinką, kurioje vyksta veiksmas, bei nurodyti garsus, kurie lydi veiksmą. Stojantysis gali laisvai pasirinkti medijų produkto pobūdį: tai gali būti trumpas filmas, TV laida, kompiuterinis žaidimas, interaktyvus projektas ir panašiai.

Scenarijaus vizualizacija – parašyto scenarijaus vizualinis sprendimas, papildantis tekstą vizualia informacija, siekiant vaizdžiai išreikšti scenarijaus idėją. Atlikimo forma laisvai pasirenkama, pavyzdžiui, dėliojama kadruotė, komiksas, iliustracija ar kita laisvos formos kompozicija. Stojantysis scenarijaus vizualizacijai atlikti privalo turėti darbo priemones. Tai gali būti pieštukai, flomasteriai, dažai, įvairios priemonės koliažui.

Stojamieji egzaminai laikomi bendrojo bei tiesioginio priėmimo tvarkaraščiuose numatytomis datomis. Bendrojo priėmimo metu išlaikytas tos pačios studijų krypties egzaminas yra įskaitomas ir stojant tiesioginiame priėmime.

Savo šansą jau praleido tie, kurie norėjo nemokamoje vietoje studijuoti Interjero dizainą bei Grafinį dizainą, stojamieji į šias studijų programas vyko birželio 25, 28-30 dienomis. Tiesa, į VTDK vis dar galima įstoti tiesioginiu būdu, o sužibėjus su studijų rezultatais, po kiekvieno pusmečio galima pereiti į valstybės finansuojamą vietą.

Nori perspektyvios ateities? Prisijunk prie draugiškos bei profesionalios VTDK bendruomenės JAU DABAR, nes #ČiaHobisVirstaProfesija. Daugiau informacijos čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU