Pirmas toks renginys po karantino: VTDK kvietė išlaisvinti kūrybiškumą

Trečiadienio pavakarę prie Šilo tilto skambėjo muzika bei išlaikydami saugų atstumą būriavosi laiką meninėse veiklose galėję praleisti žmonės. Čia pirmą kartą vyko renginys „Vakaro šviesa su VTDK“, kurio metu visuomenė galėjo save atskleisti ar išmėginti keturiose veiklose: piešime šviesa, šviestuvų ir monotipijų dirbtuvėse bei tapyboje.

Liepos 1 dieną Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK) visuomenę kvietė jaukioje vakaro šviesoje paminėti vasaros antrojo mėnesio pradžią. Čia grojo populiarioji muzika, netrūko juoko ir šiltų akimirkų. Visi dalyviai, nesvarbu, kokia jų sąsaja su menu, įvairiuose užsiėmimuose galėjo išlaisvinti kūrybiškumą.

20200701 0026Dėlionės „Karantinas“ tapymas / J. Rozovskij nuotr.

„Pirmasis blynas neprisvilo. Pavyko sukurti tai, ko ir siekėme – jaukią vakaro atmosferą. Norėjome, kad visuomenės nariai bent trumpam pabėgtų nuo savo rūpesčių, pasiduotų meno tėkmei ir susiburtų bendrai veiklai. Žinoma, vienas iš tikslų buvo atkreipti moksleivių dėmesį į meno krypties studijų programas: jos ne tik įdomios, bet ir perspektyvios“, – pasakoja viena iš organizatorių VTDK viešųjų ryšių specialistė Rasita Kunikauskaitė.

Renginio metu dalyviai galėjo išmėginti visas keturias veiklas. Pirmoji jų, trunkanti mažiausiai laiko, bet bene paslaptingiausia – piešimas šviesa. Tai ne itin Lietuvoje paplitęs, bet įstabius kadrus kuriantis ir vienintelis fotografijos būdas, kuomet nuotrauka išgaunama visiškoje šviesoje, pasitelkiant LED ar kitus apšvietimus. Antrosios dirbtuvės kvietė išmėginti grafikos techniką – monografijų kūrimą. Čia piešinys piešiamas ant spaudos dažais išvoluotos plokštės padėto lapo, tad gaunasi įvairiais tonais ir netikėtomis dėmėmis papuoštas šedevras.

4Y6A3758Nuotrauka, gauta piešimo šviesa būdu / „Feel the  Light“ nuotr.

Trečioji veikla susijusi su aktualia visuomenei problema – aplinkos tarša. Dekoratyvinių šviestuvų gamyba vyko iš buityje randamų bei antrinių žaliavų, tad užsiėmimo dalyviai išmoko daiktus prikelti antram gyvenimui. Paskutinioji veikla – karantino tapymas. Jos metu net niekada gyvenime teptuko rankose nelaikę žmonės išlaisvino kūrybiškumą ir sukūrė puikius darbus, kurie buvo sudėti į vieną didelę dėlionę.

„Renginio įspūdžiai tikrai teigiami. Nors nesu su menu susijusi, bet turėjau galimybę pasibandyti šį bei tą naujo. Dabar jau žinau, kas yra monotipijos ir kaip veikia tapyba. Visada smagu išmėginti naujas veiklas, ypač, jeigu po to sulauki pagyrimų ne tik iš artimų žmonių, tačiau ir iš profesionalų dėstytojų“, – šypsosi VTDK Automobilių techninio eksploatavimo studentė Justina Tekorytė.

DėlionėDėlionės „Karantinas“ gamybos proceso akimirka / R. Kunikauskaitės nuotr.

MonotipijosSukurtos monotipijos / J. Rozovskij nuotr.

Monotipijų gamybaMonotipijų gamyba / J. Rozovskij nuotr.

TapybaDėlionės „Karantinas“ tapymas / J. Rozovskij nuotr.

20200701 205848Dekoratyvinių šviestuvų kūrimo akimirka / A. Aleknavičienės nuotr.

20200701 202625Dekoratyvinių šviestuvų kūrimo akimirka / A. Aleknavičienės nuotr.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU