„SBA‟ konkursą laimėjęs A. Devetinas: svarbiausia dalyvauti

Tai, kad Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje (VTDK) studijuoja ambicingi ir daug rinkoje siekiantys studentai – jokia nepaslaptis. Vieni jų atsiskleidžia jau studijų metais, kiti – po jų. Vienas iš pastarųjų yra Interjero dizaino studijų programos absolventas Andrius Devetinas, laimėjęs pirmąją vietą koncerno „SBA‟ organizuotame konkurse.

Spalio antroje pusėje A. Devetiną pasiekė džiugios žinios. Nors tokioje konkurencinėje kovoje alumnis su savo kurtu projektu dalyvavo pirmąjį kartą, nusivilti neteko  – jis  konkurse „Tvaraus stalo čempionatas‟ užėmė pirmąją vietą ir laimėjo pagrindinį prizą – 2000 eurų. Interjero dizainerio kurto stalo, kurio pagrindinė medžiaga buvo gofruotas kartonas, vizualizacija bus realizuota ir puikuosis biuro administracijos vadovo kabinete.

Visai neseniai laimėjote pirmąją vietą „SBA“ koncerno organizuotame konkurse „Tvaraus stalo čempionatas“ – kokį požiūrį į apdovanojimus plėtojate?

Visada malonu gauti apdovanojimą. Apdovanojimas – įvertinimas už tavo įdėtą darbą. Nors visada sakydavau, kad svarbiausia dalyvauti (net ir per egzaminus), bet tai daryti visada yra maloniau, kai galutinis rezultatas yra pastebimas bei pripažinamas.

57203999 3201051416587506 803877685783691264 nAndrius Devetinas / Asmeninio albumo nuotr.

Baigėte Interjero dizaino studijas VTDK, kaip jos prisidėjo prie jūsų tolimesnio kelio karjeroje?

Manau, kad itin prisidėjo. Kadangi savo karjeros kelyje išlaikiau dizaino kryptį, visos žinios, įgytos VTDK, tam tikrai turėjo įtakos. Studijų metu nebuvau stropiausias studentas, todėl, baigus jas, teko įdėti daugiau darbo bei savo asmeninio laiko gilinant žinias.

Papasakokite apie savo karjeros vingius po studijų: kur dirbote, kokias pareigas užėmėte?

Dar studijų metais pradėjau dirbti pardavėju-konsultantu įmonėje „IKEA‟. Vėliau teko pabandyti freelancerio (angl. laisvai samdomo darbuotojo – red. past.) duonos, kuri sekėsi nelabai kaip: gal patirties per mažai buvo, gal pinigų. Tada įsidarbinau į įmonę, kurioje jau dirbu penkerius metus. Saudo Arabijos įmonėje „Masaahaat“ kuriame renginių, prekybos vietų ir parodų stendų dizainus, o mano užimamos pareigos – 3D dizaineris. Kadangi kompanijos pagrindinė veikla yra Saudo Arabijoje, visi dizainai įgyvendinami būtent ten. Neseniai papildomai padirbėti dizaineriu įsidarbinau Lietuvos įmonėje „Retail Media“, kuri užsiima prekybos vietų, produkto išstatymų, apipavidalinimo bei kitais su šia sritimi susijusiais dizaino bei gamybos darbais.

Be darbo įmonėse taip pat esate laisvai samdomas darbuotojas. Kaip gimė noras įsilieti ir į šią rinką?

Užsiimti freelancerinimu skatina noras papildomai užsidirbti, gilinti žinias ir tobulėti įvairiose srityse. Tai man yra tarsi papildoma veikla ir projektai. Jo metu užsiimu tiek 3D vizualizacijomis, tiek įgyvendinu baldų ir interjero dizaino projektus.

thumbnail v1Andriaus Devetino projektas – „SBA“ konkurso nugalėtojas / A. Devetino vizualizacija

Kokius laisvai samdomo interjero dizainerio darbo privalumus ir trūkumus įžvelgiate?

Trumpai tariant, privalumas tas, kad tu pats sau bosas, bet tuo pačiu tai – ir trūkumas. Tai yra didelė atsakomybė ir viskas priklauso tik nuo tavęs, tavo įdėto darbo bei pastangų.

Kokia jūsų nuomonė apie VTDK ir jos dėstytojus, kokį ryšį su jais kūrėte, o gal su kai kuriais palaikote jį ir dabar?

Kaip minėjau anksčiau, nebuvau stropiausias studentas, todėl vertinti pačią studijų sistemą bei kokybę būtų nesąžininga. Jei kažko studijose ir trūko, neabejoju, kad po tiek metų VTDK, tobulindama programas, spragas užpildė. Galiu pasakyti, kad dauguma dėstytojų, kuriuos pamenu, tikrai buvo ir yra  puikūs, kūrybingi, įkvepiantys. Man taip pat patiko jų požiūris į studentus. Linkėjimai jiems.

Kokią motyvuojančią ar pamokančią mintį norėtumėte nusiųsti praeities sau?

Priimk informaciją, kurią tau suteikia aplinka, bet tuo neapsiribok – domėkis.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU