„Structumׅ“ konkurso apdovanojimuose – VTDK studentų džiaugsmai

Penktadienį Vilniaus miesto centre vyko iškilminga „Structum“ žurnalo organizuojamo konkurso „Išmanusis miestas VI“ apdovanojimų ceremonija. Jų metu paaiškėjo pusmetį studentų ir profesionalų kurtų laisvalaikio zonų ir įvairių pastatų savivaldybėms projektų nugalėtojai. Atsiimti įvertinimų žengė ir dvi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) studentų komandos.

Birželio 5 dieną, vos startavus renginio sveikinimo kalboms, kuomet savąją tarė ir Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos ministras Jaroslav Narkevič, buvo paskelbtas pirmasis geriausias darbas studentų kategorijoje. Ministerija labiausiai nusipelniusiu darbu išrinko VTDK studentės Dorotės Granickaitės „Sveikatinimo centro modulinių namų miestelyje fizinę negalią turintiems asmenims“ prie Rašės upės Utenoje projektą. „Naudodamiesi proga norėtume įteikti dovanėlę prisiminimui“, – sveikindamas D. Granickaitę kalbėjo Ministras.

102888668 1199783057037627 2708305622027379657 nD. Granickaitė ir „Betono mozaikos“ marketingo projektų vadovė R. Mikalajūnienė / VTDK nuotr.

Geriausius darbus išskyrė ir Savivaldybės, kurioms buvo kuriami projektai. Čia nepastebėta neliko Joniškio turgavietės projektą kūrusi VTDK komanda: Gintarė Blažonytė, Egidijus Grėbliūnas bei Sergej Chmeliov.

„Labai džiaugiamės tais žmonėmis, kurie atvėrė mums akis ir savo vizijomis pakoregavo mūsų miesto ateities planus. <...> 21 amžiaus turgavietę mums padovanojo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos komanda: Gintarė, Egidijus ir Sergėj“, – klabėjo Joniškio meras Gediminas Čepulis, įteikdamas atminimo dovanas.

Renginio pabaigoje D. Granickaitė žengė atsiimti dar vieno apdovanojimo, kuomet jos darbą kaip geriausią įvertino „Betono mozaika“. Pasak marketingo projektų vadovės Raimondos Mikalajūnienės, po ilgų diskusijų jos atstovaujamos įmonės komanda nusprendė, kad įvertinimo verčiausias VTDK studentės kurtas socialiai jautrus projektas.

„Šis projektas yra socialiai jautrus ir jis buvo ne tiek sunkus, kiek buvo labai artimas man, nes pačiai teko metus praleisti su laikina fizine negalia – mane partrenkus automobiliu man lūžo abi kojos. Per šį laikotarpį supratau, koks svarbus yra savarankiškumas, todėl vienas šio projekto tikslų buvo sukurti gyvenvietę, palengvinančią aplinkybes fizinei negaliai – pasižyminčią išmaniu namų erdvės valdymu, patogiu susisiekimu ir pritaikyta danga judėjimui su neįgaliojo vežimėliu“, – savo projekto idėja po apdovanojimų dalinosi D. Granickaitė.

Image 4Joniškio miesto turgavietės projektas / G. Blažonytės, E. Grėbliūno bei S. Chmeliov vizualizacija

Abi VTDK komandos, užklaustos apie įvertinimų, gautų „Structum“ apdovanojimų metu, reikšmę, neslėpė, kad tai nuostabus jausmas ir puiki pradžia profesinėje srityje. „Smagu, kad mūsų darbas neliko nepastebėtas. Komandai – tai paskatinimas dalyvauti kitais metais, nepaisant to, kiek laiko ir pastangų šis projektas reikalavo“, – mintis dėstė E. Grėbliūnas.

Apie „Sveikatinimo centrą modulinių namų miestelyje fizinę negalią turintiems asmenims“ daugiau skaitykite čia.

Apie Joniškio miesto turgavietės projektą daugiau skaitykite čia.

Daugiau apie konkursą „Išmanusis miestas VI“ rasite čia.

render1„Sveikatinimo centro modulinių namų miestelyje fizinę negalią turintiems asmenims“ prie Riešės upės Utenoje projektas / D. Granickaitės vizualizacija

Image 1Joniškio miesto turgavietės projektas / G. Blažonytės, E. Grėbliūno bei S. Chmeliov vizualizacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU