Studentas G. Stalauskas po „Erasmus +“ praktikos Suomijoje: didžiulį įspūdį paliko pozityvi atmosfera universitete

Elektros ir automatikos inžinerijos studijų programos studentas Gedvinas Stalauskas neseniai grįžo iš Suomijos. Į Tamperės taikomųjų mokslų universitetą jis buvo išvykęs atlikti praktiką pagal „Erasmus +“ mobilumo programą. Savo patirtimi Gedvinas sutiko pasidalinti trumpame interviu.

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum kitiems studentams atlikti praktiką Tamperės taikomųjų mokslų universitete?

Ši institucija suteikia studentams prieigą prie įvairių įrenginių, kurie yra reikalingi projekto atlikimui. Vienas iš tokių mums suteiktų įrenginių buvo 3D spausdintuvas, kuriuo mes galėjome naudotis bet kuriuo metu. Norint pasinaudoti šiuo spausdintuvu reikėdavo užsiregistruoti, pažymėti spausdinimo datą ir laiką bei savo projekto pavadinimą. Medžiagos reikiamų detalių spausdinimui buvo vežamos kiekvieną dieną dideliais kiekiais. Nėra buvę tokio atvejo, jog būtume pritrūkę reikalingų medžiagų.

Ką Tau suteikė „Erasmus +“ praktika?

Praktika padėjo išmokti dalykus, kuriuos anksčiau mokantis teoriškai buvo sunku įsisavinti. Praktikos metu aš patobulėjau programavimo srityje. Atliekant praktinius darbus per kompiuterinę programą „Arduino“ mes gilinomės į pateiktas užduotis, stengėmės spręsti iškilusias problemas. Vienos praktinės užduoties metu mums buvo duota sukurti programą, kuri valdytų kintamos srovės variklį. 

Nuotrauka 1

Kas Tau labiausiai patiko atliekant „Erasmus +“ praktiką?

Patiko tai, jog buvo galima naudotis visomis laboratorijomis visą parą. Kiekvienas turėjome korteles, kuriomis galėjome atsirakinti visus kabinetus. Be to, didžiulį įspūdį paliko Tamperės taikomųjų mokslų universitete palaikoma labai teigiama atmosfera. Visi darbuotojai ir studentai su mumis buvo labai draugiški, su savo kuratoriais mes leisdavome kartu laisvalaikį ir netgi kelis kartus ėjome kartu dainuoti karaoke.

Ką veikdavai laisvalaikiu savo praktikos laikotarpiu?

Didžiausią dalį laisvalaikio mes praleisdavome kartu namuose žaisdami kortomis ar stalo žaidimus. Taip pat eidavome pasivaikščioti po miestą ir kartais apsilankydavome klubuose, kuriuose renkasi labai daug studentų. Mes turėjome progą susipažinti su studentais iš įvairių šalių, kurie taip pat buvo „Erasmus +“ programos dalyviai. Šios praktikos laikotarpiu aš turėjau išties daug smagių akimirkų, dėl ko labai džiaugiuosi pasinaudojęs šia galimybe sudalyvauti „Erasmus +“ programoje.

2 Nuotrauka

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU