VTDK asistentas dalinasi žiniomis su mokiniais – prisideda prie inžinerinio jų ugdymo

VTDK asistentas dalinasi žiniomis su mokiniais – prisideda prie inžinerinio jų ugdymo

Inžinerinės srities darbų pasiūla yra viena didžiausių, tačiau norinčiųjų studijuoti būtent šios krypties studijų programas kiekis yra nepatenkinantis rinkos poreikių. Dėl to ypatingai svarbu apie inžinerijos mokslus šviesti nuo mažų dienų, tai yra, besimokančius mokykloje. Prie šios misijos prisideda Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) asistentas Martynas Repečka, nuotoliniu būdu vedantis „SolidWorks“ būrelį apie mechaninį ir elektrotechninį projektavimą. 

Gruodžio 14 dieną Pažinimo medžio mokyklos devintokams prasidėjo trijų kassavaitinių Martyno Repečkos vedamų paskaitų ciklas apie edukacinį, programinį įrankį Solidworks, skirtą mechniniam ir elektrotechniniam projektavimui, patikrai ir kontrolei, 3D detalių spausdinimui. Su šiuo įrankiu galima projektuoti ir maketuoti įvairius dalykus, pavyzdžiui, braižyti automobilio detales ar elektros schemas pastatuose.

1kNuotolinės paskaitos akimirka / M. Repečkos nuotr.

„Per pirmąją pamoką mokiniams pasakojau, kas yra „Solidworks“ programa, kaip ji veikia, kur ją galima pritaikyti ir panašiai. Mokinių prašiau iki sekančios pamokos gruodžio 21 dieną apgalvoti ir nupiešti, ką norėtų nusibraižyti per programą. Sumodeliuotą detalę, suvenyrą, kai tik leis galimybės, atspausdinsiu su 3D spausdintuvu ir išsiųsiu kiekvienam paštu“, – dalinasi VTDK asistentas. 

M. Repečka įsitikinęs, kad mokytis apie programos, su kuria intensyviai dirba ir VTDK kolegijos studentai, Elektros inžinerijos bei Mechanikos katedrų dėstytojai, ypatumus ir pabraižyti nesudėtingus projektus pravartu nuo mokyklos suolo laikų dėl įvairių priežasčių.

Visų pirma, pasirinkusieji studijuoti inžinerinės krypties studijų programą aukštojoje mokykloje dirbs su viena iš dviejų programų: „Solidworks“ arba „Autocad“, tad šį būrelį lankantys moksleiviai jau turės pagrindus, kuriuos netruks prisiminti, ir dėl to jiems mokytis su šiuo edukaciniu įrankiu bus lengviau. Taip pat kolegijos asistentas neslepia, kad gilinimasis į tokias programas praplečia pasaulėžiūrą inžinerijos moksle ir padeda apsispręsti, ar šios krypties studijos yra tai, kas jaunuoliui patiktų.

3kNuotolinės paskaitos akimirka / M. Repečkos nuotr.

Projektas vykdoma pagal STEAM programą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU