VTDK dėstytoja S. Toropovienė – gražių iniciatyvų kūrėja: savo kūrybą dovanoja ligoninėms

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos bendruomenė susideda iš daug skirtingų veidų ir asmenybių. Kiekviena iš jų turi savus hobius, išgyvenimus bei istorijas. Svetlanos Toropovienės kelias veda per muziką ir tapybą, kuri gražiausiomis spalvomis atsiskleidžia ant drobės, kūriniuose, kurie Technikos fakulteto profesinės užsienio kalbos dėstytojos yra dovanojami onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Esate anglų kalbos dėstytoja, kodėl pasirinkote šį profesinį kelią?

Norėdami būti gerais dėstytojais, turime mylėti tai, ką mokome, ir mylėti tuos, kuriuos mokome. Kolegijos dėstytoja dirbu jau 24-ius metus ir niekada nesigailėjau, kad pasirinkau būtent šią profesiją.

imgonline com ua Mirror ha4BF0Cte0Dėstytoja Svetlana Toropovienė / Asmeninio archyvo nuotr.

1991 metais, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Šiaulių universitetas pradėjo vykdyti naują anglų bei rusų kalbos ir literatūros studijų programą. Mokykloje visada jaučiau didesnį potraukį kalboms nei matematikai ir fizikai, tad mano apsisprendimas buvo akivaizdus. Tiesa, vaikystėje ir paauglystėje save mačiau kitose profesijos srityse, norėjau tapti aktore-dainininke arba vaikų terapeute. Tačiau vėliau supratau, kad mano išsvajotos profesijos gali būti apjungtos, pasirinkus dėstytojos kelią. Dėstytojas – tai aktorius, kuris turi savo klausytojus bei žiūrovus; tai gydytojas, kuris gydo savo pacientus, dalindamasis su jais savo dėmesiu, šiluma ir meile.

5 kurso pabaigoje man pasiūlė darbą Šiaulių valstybinėje kolegijoje, taip ir prasidėjo mano kaip dėstytojos kelias. Pradėjus dirbti, norėjau tobulinti savo žinias ir įgūdžius toliau, tad dar baigiau magistro studijas Gretinamosios Kalbotyros srityje.

Jūsų hobis – muzika ir tapyba. Kada pajutote potraukį menui, kaip jis pradėjo skleistis?

Mano muzikinė karjera scenoje prasidėjo, kai man sukako penkeri metai. Kiek save pamenu, visada dainavau, paveldėjau skambų balsą iš savo mamos. Dalyvavau įvairiuose dainų konkursuose, esu 1981m. Šiaulių „Dainų Dainelės“ konkurso laureatė, baigiau muzikos mokyklą, fortepijono klasę. Nuo to laiko pradėjau kurti trumpas muzikines kompozicijas, daugiausia tai yra klasikinė ar instrumentinė muzika.

Blue RoseHiperrealizmo stiliumi tapytas paveikslas / Asmeninio archyvo nuotr.

Muzika – tai mano gyvenimo aistra, bet ji nėra vienintelė, nes antroji yra tapyba. Jau mokykloje gražiai piešdavau, paveldėjau meilę menui iš savo tėvuko, kuris taip pat turėjo talentą piešimui ir tapybai. Turiu dar daugiau kitų pomėgių, bet jiems skiriu mažiau laiko nei šiems dviems.

Ką labiausiai mėgstate tapyti, kiek šiam hobiui skiriate savo gyvenime laiko?

Savo hobiui skiriu kiekvieną laisvą minutę arba tuomet, kai aplanko mūza. Įkvėpimo semiuosi iš gamtos, jūros, gėlių. Tapydama išbandžiau daug technikų (akvarelę, aliejines bei sausas kreidas, akvarelinius pieštukus, ebru techniką), kol radau mėgstamiausią – akrilinius dažus. Mano paveiksluose dominuoja ryškios spalvos, nes aš matau pasaulį būtent taip, turbūt dėl to, kad stengiuosi matyti tik teigiamus dalykus, netgi pačiose sudėtingose gyvenimo situacijose. Nuo 2020 metų pradėjau domėtis hiperrealizmu ir paskutiniu metu tapau interjero paveikslus gėlių motyvais. Taip pat mane labai domina art-terapijos kryptis.  

Kaip manote, ar, norint tapyti, būtina jausti pašaukimą, o gal – turėti techninių žinių? Kodėl?

Manau, kad tapyti gali kiekvienas, svarbu norėti išreikšti savo jausmus drobėje. Žinios taip pat yra svarbios: šiais laikais yra apstu naudingos informacijos, kurią mes galime greitai rasti interneto platybėse arba semiantis iš puikių dailės dėstytojų, profesionalų. Svarbiausia – noras dalintis su kitais gražiais momentais, kurie slepiasi mūsų sielose. Mes visi esame menininkai, o mūsų gyvenimas – tai drobė, kurią mes tapome patys, pasirenkant įvairiausias spalvas.

Lotus 2Hiperrealizmo stiliumi tapytas paveikslas / Asmeninio archyvo nuotr.

2018-aisiais bei šiais metais Jūsų darbai papuošė Vaikų Onkohematologijos centrą, papasakokite apie šią iniciatyvą daugiau. Kaip gimė idėja dovanoti piešinius ir kodėl būtent vaikams?

Drobėje pradėjau tapyti nuo 2014 m., kai po sunkios onkologinės ligos mirė mano tėtis. Tai buvo mano išsigelbėjimas nuo liūdno įvykio šeimoje ir pagarba – atminimas mano tėvui. Be to, 2015 m. kartą sapne pamačiau angelą, kuris sakė, kad turiu nutapyti paveikslus ir padovanoti onkologiniams ligoniukams. Tuo metu dar gyvenome Šiauliuose, kas galėjo žinoti, kad 2017 m. persikelsime į Vilnių, savo gimtąjį miestą, ir jog 2018 m. jau galėsiu padovanoti savo pirmąją paveikslų kolekciją.

Šių metų birželio mėnesį padovanojau jau savo antrąją paveikslų seriją Vaikų Onkohematologijos centrui.

Ką simbolizuoja Jūsų paveikslai, padovanoti vaikams? Galbūt šiais piešiniais norite perduoti kokią nors žinią? Kokią?

Pirmąją paveikslų seriją sudarė vienuolika paveikslų, tapytų vaikiškais motyvais, antrąją seriją sudarė septyni paveikslai „Angelai“. Pastaruosius pasirinkau todėl, kad jie simbolizuoja Meilę, Viltį, Dievišką Apsaugą, beje ir skaičius 7 nebuvo atsitiktinis. Septyni tai 7 pasaulio stebuklai, 7 vaivorykštės spalvos, savaitė turi 7 dienas, muzikoje turime 7 natas, per savaitę Dievas sukūrė mūsų žemę ir gyvenimą joje. Manau, kad mano paveikslai onkologiniams ligoniukams bei  jų šeimoms suteiks džiaugsmo, vilties ir stiprybės.

MyCollages 1Paveikslai, dovanoti ligoninei / Asmeninio archyvo nuotr.

Jūsų iniciatyva yra paliečianti širdį, kada dabar planuojate dovanoti paveikslus, gal prie iniciatyvos gali prisidėti ir VTDK bendruomenė?

Dovanodama savo antrąją paveikslų seriją, paminėjau, kad dovanoju ją savo ir VTDK vardu. Būtų labai džiugu, jei mūsų bendruomenės nariai, studentai ir dėstytojai, prisidėtų prie šios gražios idėjos. Esu atvira naujoms idėjoms, pasiūlymams, bendradarbiavimui ir laukiu bendraminčių. Galima dovanoti džiaugsmą ir papuošti daugiau miesto erdvių, tokių kaip senjorų namai, našlaičių namai, vaikų ligoninių skyriai.

Norinčius prisidėti prie gražių Svetlanos Toropovienės iniciatyvų ar inicijuoti naujas kviečiame su VTDK dėstytoja susisiekti elektroniniu paštu s.toropoviene@vtdko.lt.

MyCollages 2Paveikslai, dovanoti ligoninei / Asmeninio archyvo nuotr.

6Paveikslas, dovanotas ligoninei / Asmeninio archyvo nuotr.

Lotus 2Hiperrealizmo stiliumi tapytas paveikslas / Asmeninio archyvo nuotr.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU