VTDK paminėta Fotografijos technologijos studijų programos Lietuvoje 60 metų sukaktis

Šie metai Lietuvos fotografijos istorijai – jubiliejiniai. Minimas Fotografijos technologijos studijų programos 60-metis. Ta proga Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje penktadienį įvyko iškilmingas renginys, kurio metu susirinkę šalies fotomenininkai ir absolventai dalinosi savo patirtimi, prisiminimais bei įžvalgomis apie fotografijos mokslo ateitį ir perspektyvas.

„Didžiuojamės, kad Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija yra ta mokslo institucija, kuri tiesiogiai siejama su Fotografijos programos Lietuvoje atsiradimu ir jos vystymu. Fotografija apjungia meną ir technologijas, kas tiesiogiai atitinka mūsų kolegijos deklaruojamas vertybes ir išskirtinumą“, - teigė VTDK direktorius dr. Rolandas Vitkūnas.

VTDK direktorius dr. R. Vitkūnas

Fotografijos mokymas Lietuvoje turi gražią istoriją, prasidedančią 1962 m. Vilniaus politechnikume pradėjus mokyti fotografijos specialybės. Šiuo metu buvusio Vilniaus politechnikumo istoriniuose rūmuose Olandų g. 16 Vilniuje įsikūręs VTDK Dizaino fakultetas, kuriame fotografijos studijos tęsiamos iki šiol.

VTDK išugdė gausų būrį žinomų Lietuvoje fotomenininkų, dauguma kurių skina laurus meno erdvėje. Tai Arturas Valiauga, Gabriel Khiterer, Kristina Serekaitė, Gintas Kavoliūnas, Vadim Šamkov ir kiti. Programos alumnai darbuojasi fotožurnalistikos srityje (Evgenia Levin, Eimantas Genys, Domantas Umbrasas, Olga Posaškova, Ramūnas Danisevičius, Žygimantas Gedvila ir kt.), dirba TV operatoriais (Gintaras Drumsta, Laimonas Šegžda, Vaidas Užkuraitis), fotografuoja reklamą, madą ar įvairias šventes (Tomas Kauneckas, Oksana Tošickaja, Karolina Drulytė, Monika Adomaitienė, Reda Jokimaitytė, Joana Buividaitė, Karolina Savickė ir kiti).

Proginis tortas

Kai kurie absolventai nutarė skleisti fotografines idėjas ir ėmėsi edukacinės misijos. Gintas Kavoliūnas ir Egidijus Kabošis įkūrė Atvirąsias fotografijos dirbtuves, Karolis Milaševičius, Raimondas Pocius, Giedrius Bagaliūnas mokytojauja ar dėsto įvairiose ugdymo įstaigose. Juozas Petkevičius, Edvardas Tamošiūnas, Rūta Mockapetrytė ir Austėja Riškutė dirba galerijose ir muziejuose, kuriuose populiarina fotografiją per įvairias parodas, edukacines veiklas ir projektus lankytojams. Taip jie tęsia dėstytojų pradėtą darbą – telkti mylinčius fotografiją į vieną bendruomenę.

Renginio metu VTDK dizaino fakulteto rūmuose atidaryta alumnų fotografijų paroda „Kaleidoskopas“, skirta Fotografijos technologijos studijų programos Lietuvoje 60-mečiui.

VTDK dizaino fakulteto dekanė dr. G. Strazdienė

VTDK fotografijos studijų programos vadovė R. Valujavičienė

Akimirka iš rengnio

Alumnų fotografijos parodos atidarymas

Alumnų fotografijos parodos atidarymo akimirkos

Alumnų parodos atidarymas

Parodos atidarymo akimirkos

Senoji fotografija

Senoji fotografija 2Senoji fotografija 3

Svečiai

Svečiai 2

Svečiai 4

Svečiai 5

Svečiai susipažino su senosios fotografijos technologijomis

Renginio metu pademonstruota fotografijos technologija piešimas šviesa


Nuotraukų autoriai: J. Rozovskij, A. Sidorenko, G. Bagaliūnas, A. Penkauskaitė, A. Bagdonavičienė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU