VTDK tradicijų nelaužo – praūžė nuotolinė tiksliųjų mokslų konferencija

VTDK tradicijų nelaužo – praūžė nuotolinė tiksliųjų mokslų konferencija

Pasaulinė pandemija pakoregavo bene visas gyvenimo sritis. Renginiai, mokslinės savaitės ar konferencijos – ne išimtis. Visgi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) bendruomenė nesėdi sudėjusi rankų ir toliau organizuoja konferencijas, tik perkeldama jas į skaitmeninę erdvę. Ketvirtadienį Teams” aplinką sudrebino tiksliesiems mokslams skirtas renginys. 

Gruodžio 17 dieną kolegijos bendruomenė susijungė į jau tradicija tapusią mokslinę praktinę konfereciją „Tikslieji mokslai – kvalifikuoto inžinieriaus studijų pagrindas 2020”. Tik šįmet ji, skirtingai nei kitais kartais, vyko nuotolyje – „Teams” aplinkoje.

3Konferencijos akimirka / VTDK nuotr.

„Labai malonu, kad ši konferencija Technikos fakultete, nežiūrint į visas šių dienų problemas, susijusias su pandemija, tęsiama jau 11 metus. Konferencija yra puikus tapfakultetinio bendradarbiavimo pavyzdys. Joje dalyvauja įvairių studijų programų studentai, pristatantys atliktus mokslo dirbtuvių ar tarpdisciplininius projektus bei tiksliųjų dalykų savarankiškų ar tiriamųjų darbų rezultatus“, –  pasakoja viena iš konferencijos organizatorių Technikos fakulteto lektorė Jolanta Pileckienė.

Konferencija sulaukė itin didelio susidomėjimo – ją sudarė net 28 moksliniai pranešimai, susiję su šių dienų aktualijomis: inovacijomis, darniu vystymusi bei inovatyvių projektų integravimu į studijų procesą. Konferencijos metu buvo aptartos studijų skaitmeninimo, tiksliųjų mokslų nuotolinio mokymo(si) galimybės, kompiuterinio raštingumo, bendravimo ir bendradarbiavimo išmanymas, akcentuojama tiksliųjų bei inžinerijos mokslų sinergija. Pranešėjų pristatymai itin plataus teminio spektro: nuo išmanių dubenėlių augintiniams, pėsčiųjų perėjų, iki išmaniosios infrastruktūros - dirbtinio intelekto asistentų ar pneumosistemų taikymo neįgaliesiems.

6Konferencijos akimirka / VTDK nuotr.

Dėl renginio masto, konferencija organizuota dviem sekcijomis: „Tikslieji mokslai – inovatyvių projektų pradžia“ bei „Tikslieji mokslai darnios visuomenės vystymosi kontekste”.

Organizatoriai, užklausti, ar kyla kokių nors iššūkių dėl pakitusio konferencijos formato, atskleidžia, kad su sunkumais nesusidūrė – ko gero sklandžiam procesui padėjo ne tik akademinės bendruomenės inovatyvumas, bet ir anksčiau įgyta patirtis. Prieš kelias savaites nuotolyje vyko „Bendruomenės poreikiais grįsti tyrimai ir mokymasis aukštosiose mokyklose“ renginys, kuriame dalyvavo apie 40 pranešėjų.

„Mūsų Technikos fakulteto komanda kompiuterinėse aplinkose yra labai pažengusi, esame inovatyvūs, todėl problemų nekyla“, – šypsosi J. Pileckienė.

8Konferencijos akimirka / VTDK nuotr.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU