VTDK docentui dr. D. Kriaučiūnui – LR Prezidento apdovanojimas

#suVIKOpavyko

Nuotr.: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotrauka/ Eitvydas Kinaitis

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) docentui dr. Donatui Kriaučiūnui Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė apdovanojimą už geriausią disertaciją technologijų srityje.

Septynioliktus metus vykstančiam geriausios disertacijos konkursui šiais metais buvo pateiktos 108 disertacijos. 64 iš jų apgintos gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio srityse ir 44 – socialinių ir humanitarinių mokslų bei menų srityse. Laureatais pripažinti 12 jaunųjų mokslininkų.

Dr. D. Kriaučiūnui įteiktas apdovanojimas už disertaciją „Biodujomis veikiančio kibirkštinio uždegimo variklio ekologinių ir energinių rodiklių gerinimas“. Šios disertacijos mokslinis vadovas – doc. dr. Saugirdas Pukalskas.

„Džiugu būti įvertintam. Šis įvertinimas patvirtina, kad darbas kurį atlikau suplanuotas ir išpildytas tinkamai ne tik universiteto, bet ir Lietuvos mastu. Kadangi taip vertinamas praėjusių metų darbas tai sudaro savotišką spaudimą, kad ir naujai atliekami tyrimai bei darbai būtų ne žemesnio lygio nei disertacija“, – teigia laureatas dr. D. Kriaučiūnas.

Visiems dvylikai laureatų įteikti Prezidento sveikinimo raštai. Nominacijų nugalėtojai gavo ir po ypatingą Prezidento dovaną – šalies vadovo iniciatyva perleistą pirmojo lietuviško mėnraščio „Aušra“ (1883–1886) rinkinį.

Nuoširdžiai sveikiname su neeiliniu apdovanojimu dr. D. Kriaučiūną!