VTDK studentų filmai festivalyje „Young & Animated“

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Du VTDK studentų filmai birželio 5 d. parodyti festivalyje „Young & Animated“ Olandijoje, su filmų autoriais vyko nuotolinė diskusija.

Festivalyje dalyvavo Multimedijos dizaino studentai Rebeka Salomėja Kavaliauskaitė ir Saulius Juknevičius (vadovas – Valentas Aškinis), Sander Joon, estų animatorė (EE) ir Anna Eijsbouts (KABOOM animacijos festivalių programuotoja, HKU animacijos dėstytoja), kuri moderavo renginį ir kalbėjosi su jaunaisiais animatoriais iš Talino, Vilniaus ir publika. Diskusijos metu aptartos animacijos pramonės galimybės atskirose šalyse ir platesniame Europos animacijos pramonės kontekste. Trijų trumpametražių animacinių filmų peržiūros metu jaunieji animatoriai iš Estijos ir Lietuvos nagrinėjo tokias temas kaip asmeninė atsakomybė, laisva valia ir racionalizmas.

Trumpai apie dalyvių filmus:

Animacinis filmas „Natos“ (Lietuva 2024, 2,12 min) režisierė Rebeka Salomėja Kavaliauskaitė. Triušis, uždarytas juodame kambaryje, yra priverstas groti iš natų. Kai jis to atsisako, atsiranda naujų galimybių. Filmas pasakoja apie nepakartojamą norą kurti savo muziką, be jokių svetimų natų. Unikalią filmo atmosferą ir savitą stilių pastebėjo profesionalai Lietuvoje ir užsienyje.

Animacinis filmas „Tarp laimės ir laidynės“ (Between Timid and Timbuktu) (Lietuva 2024, 3,4 min.,  stop-motion karpinių koliažas), režisierius Saulius Juknevičius. Trumpas filosofinis filmas pagal Kurto Vonneguto knygą „Titano sirenos“ (1959). Filmo pavadinimas sutampa su pirmojo knygos skyriaus pavadinimu. Saulius: „Čia savo kūrybiniuose tyrimuose stengiuosi naudoti tą patį „paieškos variklį“, kaip ir knygoje: Ar mes esame sistemos dalis? Ar mūsų likimas iš anksto nulemtas?“ Filme nagrinėjamas laisvos valios klausimas.

Žr. daugiau