Kaip senus daiktus paversti nepakartojamu interjero akcentu?

Pasaulyje vis stiprėjantys judėjimai už klimato kaitos mažinimą rodo, kad visuomenei rūpi kokioje aplinkoje gyvename ir kokį pasaulį paliksime savo vaikams. Vienas svarbiausių gamtos išsaugojimo aspektų yra atsakingas vartojimas, atliekų prevencija.

Svarbu ne tik žinoti, kaip tinkamai tvarkyti atliekas, tačiau ir gyventi taip, kad jų susidarytų kuo mažiau. Tad aktyvūs aplinkosaugos idėjų propaguotojai kiekvieną skatina pagalvoti prieš perkant naują pirkinį – ar jums tikrai jo reikia. Atliekų mažinimui ne mažiau svarbus yra senų daiktų perdirbimas ir atnaujinimas. Daugelio namuose nuolatos atsiranda įvairių nebenaudojamų senienų. Dažnas jas tiesiog išmeta arba išveža į sodus ar kaimus, kur jie ir toliau stovi nenaudojami. Tačiau tikrai nereikia skubėti atsisveikinti su senais rakandais, dažniausiai juos galima atnaujinti, restauruoti arba pakeisti jų paskirtį, rašoma pranešime spaudai. Mobilioje ekspozicijoje – originalios idėjos Aplinkos ministerija, siekdama skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodys visuomenei, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo. Jau įsibėgėja projekto „Darnūs namai“ ekspozicijos – mobilaus namo ant ratų – kūrimas. Šio namo interjeras bus įrengtas iš atnaujintų baldų, buities reikmenų, ir kitų perdirbtų daiktų. Mobili ekspozicija keliaus po Lietuvą ir pasakos, kaip įvairias senienas galima prikelti naujam gyvenimui. 

senu daiktu pritaikymas interjere 77648165

Namo ant ratų interjerą kuria Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dėstytojų ir studentų komanda. Prie šio projekto dirba grafikos, technologijų bei interjero dizaino sričių specialistai, kurie daiktų atnaujimui pritaiko paprastus ir kiekvienam žmogui prieinamus sprendimus. Iš senų slidžių – žurnalų laikiklis, iš senų žurnalų – pufas.

„Pritardami atliekų mažinimo idėjai, siekiame, kad seni daiktai būtų atnaujinami ar panaudojami toliau, sukūrus iš jų naujos paskirties daiktus. Dažnas žmogus nežino, kiek daug visko galima iš jų pasigaminti. Pavyzdžiui, projekto „Darnūs namai“ ekspozicijai iš senų slidžių jau esame pagaminę žurnalų laikiklį-stovą. Daug pasaulio šalių aplankęs, tačiau jau nusitrynęs lagaminas ekspozicijoje atgimė ir tapo staliuku. Be to, krūva nebeskaitomų žurnalų virto kėdute-pufu“, – pasakoja Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos meninės veiklos organizatorius ir projekto vadovas Jaroslav Daveiko.

„Darnių namų“ ekspozicijos interjerą dar papildys iš tarkų bei arbatinukų pagaminti stilingi ir modernūs šviestuvai, iš krovininių padėklų bus sukonstruota originali sofa-lova, papuošta porolono atraižų pagalvėlėmis. Tuo tarpu iš senų rėmelių bus sumeistrautas baro staliukas.

Delfi.lt: https://goo.gl/7NDPhr 

senu daiktu pritaikymas interjere 77648193

senu daiktu pritaikymas interjere 77648241

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU