Kūrybiškam vilniečiui – kūrybiška mokymosi aplinka

Viešąją erdvę apskriejo žinia, Vilniaus mieste startuoja išskirtinis projektas – „Lauko klasių projektavimas“. Edukacinių erdvių be sienų, skirtų pamokoms ar užsiėmimas vykdyti, idėja, užgimusi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje (VTDK), bus įgyvendinta aštuoniosiose sostinės mokyklose. O tam, kad projektas įgautų materialą formą, jėgas ir pastangas suvienijo ne viena institucija.

Šie metai daugelį ugdymo įstaigų privertė pasukti galvas kaip kūrybiškai ir svarbiausia saugiai užtikrinti kontaktinį mokymąsi, tad Vilniaus švietimo pažangos centras (VŠPC) drauge su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK) dalinasi pirmojo pilotinio lauko klasių projekto rezultatais. Bendradarbiaujant su Kolegijos dėstytojais  bei studentais, nuo šių metų sausio mėnesio VŠPC parengė pilotinį lauko klasių projektavimo ir įrengimo projektą. Šio projekto aktualumą parodė mokyklų atrankos konkursas, kuriame dalyvavo 26 mokyklos, iš jų į tolimesnį etapą pateko 8 Vilniaus miesto įvairaus tipo mokyklos: Verkių mokykla-daugiafunkcis centras, „Vyturio” pradinė mokykla, darželis-mokykla „Svaja”, Šilo mokykla, Maironio, „Sietuvos“, Jono Basanavičiaus ir Emilijos Pliaterytės progimnazijos. Kolegijos studentai vadovaudami dizaino katedros dėstytojo Jaroslavo Daveiko kūrė unikalius lauko klasių projektus, atliepiant mokyklos poreikius, kraštovaizdį ir atsižvelgiant į vaikų amžiaus grupes.

Vilniaus Šilo mokykla

Idėja tapo sostinės projektu

„VTDK kelias šiame projekte prasidėjo jau tuomet, kuomet jo konceptas buvo tik diskusija. Vieną dieną su lektoriumi Jaroslavu Daveiko kalbėjomės, kaip būtų šaunu, kad daugiau mokyklų turėtų lauko klases, kitaip tariant, pasvarstėme, jog būtų smagu užsiimti tokiu projektu. Su šia mintimi nuėjau į vieną mokyklą, kurioje įvardinau ne tik idėją, bet ir pasiūliau bendradarbiavimą. Bet įstaigos direktorius šiuo klausimu pasiūlė kreiptis į miesto savivaldybę, tad taip ir padariau. Ten idėja buvo priimta su entuziazmu – projekto įgyvendinimo ėmėmės kartu su Vilniaus švietimo pažangos centru (VŠPC) ir dar 8 sostinės mokyklomis“, – apie lauko klasių pradžią pasakoja viena iš jų organizatorių, kolegijos lektorė Veronika Žvirblė.

Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazija

Nors idėja užgimė kolegijoje, jos įgyvendinime didelį postūmį padarė Savivaldybė. Būtent jos atstovai parašė projektą, kuris atnešė finansavimo, leisiančio lauko klasėms būti iš tiesų įgyvendintoms.

Daugiau informacijos:

https://vilnius.lt/lt/2021/04/29/kurybiskam-vilnieciui-kurybiska-mokymosi-aplinka/

https://www.svietimopazanga.lt/astuonioms-sostines-mokykloms-bus-parengti-lauko-klasiu-projektai/

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU