Populiarėjant hibridiniams automobiliams, auga ir juos išmanančių specialistų paklausa

Siekiant sumažinti pasaulinio masto problemą – aplinkos taršą – imamasi ne vieno sprendimo būdo. Vienas iš jų yra mažiau aplinką teršiantys hibridiniai automobiliai, o su vis didėjančiu tokių transporto priemonių poreikiu, didėja ir juos išmanančių specialistų paklausa. Apie VTDK rengiamus šios srities žinovus, jų darbo specifiką ir kontekstą portalui „Delfi“ papasakojo VTDK ekspertai.

Mintimis apie kolegijos bendradarbiavimą su verslu, Europoje ir Lietuvoje vis didėjantį automobilių parką, poreikį skatinti mažiau aplinką teršiančius automobilius bei kvalifikuotų šių sričių specialistų paklausos didėjimą su „Delfi“ portalu dalinosi Automobilių transporto inžinerijos katedros vedėjas Petras Kaikaris. Anot jo, studentų susidomėjimas hibridiniais automobiliais nemažas, matomai dėl to, kad pastarieji supranta šių studijų perspektyvas.

20190510 120327Elektrinis kartas (kairėje) ir „Studentiška formulė“ / VTDK nuotr.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Anna Limanovskaja pakomentavo praktinę kolegijos pusę. Jos teigimu, kone visas studijų procesas yra nukreiptas į praktinių gebėjimų ugdymą. Šios kompetencijos vystomos modernia ir sistemiškai atnaujinama įranga aprūpintose laboratorijose, kuriose studentai įgyja žinių ir gebėjimų dirbdami su automobiliais-simuliatoriais.

Straipsnyje kalbama ir apie studentų tarpdisciplininius projektus: sukurtą „Studentišką formulę“ bei sumažintą elektrinio automobilio kopiją – elektra varomą kartą. Juk ne tik žinios, bet ir reali praktika atveria kelius į darbo rinką. Savo nuomones apie specialistų, susietų su hibridinių automobilių kūrimu, paklausą išsako ir Oficialios „Toyota“ bei „Lexus“ atstovybės Vilniuje „Mototoja“ direktorius Edmundas Povilauskas bei kolegijos absolventas Vladas Žukauskas. Anot jų, šios srities ekspertų rinkoje labai reikia ir poreikis tik augs, o tai puikiai iliustruoja atlyginimas: šių sričių specialistai „į rankas“ gauna 1000-2000 eurų.

Visą straipsnį, pavadinimu „Šiems specialistams darbo paieškos neužtrunka: įmonės vilioja atlyginimais nuo 1000 eurų „į rankas“, galite rasti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU