„Toyota“ Lietuvos studentams padovanojo mokymuisi skirtą hibridinį visureigį RAV-4

Šaltinis: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/gatve/toyota-lietuvos-studentams-padovanojo-mokymuisi-skirta-hibridini-visureigi-rav-4-221-1060328

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) studentai nuo šiol turės galimybę praktiškai susipažinti su hibridinėmis automobilių variklių sistemomis ir jų veikimu. Tai padaryti leis ilgamečio kolegijos partnerio automobilių gamintojo „Toyota“ trečiadienį oficialiai įteikta dovana – „Toyota RAV4“ hibridinis visureigis.

Tai jau trečiasis „Toyota“ automobilis, kurį „Toyota Baltic AS“ įteikė VTDK. Ankstesni modeliai turėjo tik vidaus degimo variklius, šis yra pirmas hibridinis automobilis. Anot VTDK Automobilių katedros vedėjo Petro Kaikario, naujasis mokymuisi skirtas automobilis studentams suteiks dar daugiau šiandien ypač aktualių praktinių žinių.

„Hibridiniai automobiliai sparčiai populiarėja. Vairuotojai vertina mažesnes degalų sąnaudas bei šių automobilių draugiškumą aplinkai. Didėjant hibridinių automobilių skaičiui mūsų šalies gatvėse, auga ir jų aptarnavimo bei remonto poreikis. Todėl reikės vis daugiau šių specialistų, kuriais galės tapti mūsų studentai, nes jau bus įgiję vertingų praktinių žinių kolegijoje“, – sako P. Kaikaris.

Praktiniam mokymuisi skirtas „Toyota“ visureigis yra visiškai toks pats automobilis, kaip ir važinėjantys gatvėmis. 2017 m. gamybos automobilis turi 2,5 cm³ darbinio tūrio variklį, išvystantį iki 155 AG. Vidutinės automobilio sąnaudos siekia 4,9 l/100 km, o CO2 emisija – 115 g/km. Įsibėgėti ir pasiekti 100 km/val. greitį „Toyota RAV4“ reikia 8,3 sekundžių.

Marek Maide2c Toyota Baltic AS valdybos narys ir Liucija Nijole Kikutiene2c VTDK direktore

Pasak VTDK Automobilių katedros vedėjo, kiekvienas naujas „Toyota“ dovanojamas automobilis leidžia studentams praktiškai įsitikinti, kad technologijos modernėja labai greitai, todėl itin svarbu turėti galimybę gilinti savo žinias apie šiuolaikiniuose automobiliuose naudojamas saugumo, komforto ir visas kitas sistemas.

Be to, P. Kaikario teigimu, siekis kurti ir vystyti tvarius technologinius bei dizaino sprendimus yra ne tik „Toyota“, bet ir vienas iš VTDK ilgalaikių tikslų.

Automobilis „Toyota RAV4“ bus laikomas kolegijos patalpose ir prieinamas visiems studentams, pasirinkusiems Automobilių techninio eksploatavimo bei Automobilių elektronikos sistemų studijų kryptis. Šiuo metu tokių studentų yra 494.

Daugiau nei dešimt metų trunkančios VTDK ir „Toyota“ partnerystės rezultatus jau galima matyti ir praktikoje. Kolegiją baigę studentai jau dirba „Toyota“ autorizuoto aptarnavimo centruose, ir tokių studentų kasmet vis daugėja.

Trečiadienį prasidėjusios VTDK tarptautinės mokslinės-praktinės konferencijos „Technologinės inovacijos 2018“ metu buvo padovanotas ne tik naujas automobilis. Keturiems gabiausiems kolegijos studentams buvo įteiktos „Toyota“ stipendijos po 540 Eur. Per daugiau nei dešimt partnerystės metų iš viso VTDK studentams įteikta stipendijų daugiau nei už 20 tūkst. Eur.

„Toyota“ bendradarbiavimas su VTDK tęsiasi jau 12 metų. Tai įdomi ir mus visus praturtinanti partnerystė. Naujasis „Toyota RAV4“ hibridinis visureigis, kurį šiandien pristatėme, yra trečioji transporto priemonė, kurią padovanojome kolegijos dėstytojams ir studentams. Kas trečias Lietuvoje parduodamas „Toyota“ automobilis yra savaime įsikraunantis hibridas. Per ateinančius trejus metus planuojame padvigubinti hibridinių automobilių pardavimus ir tikimės jog 2 iš 3 nupirktų automobilių turės savaime įsikraunantį hibridinį variklį. Hibridas yra ne rytojaus technologija, o šiandienos, todėl svarbu, kad studentams būtų suteiktas geriausios mokymosi sąlygos su geriausia įranga. Tai – „Toyota“ ir VTDK vertybės, kuriomis mes dalijamės“, – sako Marek Maide, „Toyota Baltic AS“ valdybos narys.

Toyota RAV4

„Toyota“ Techninio Ugdymo Programa (T-TUP)

T-TUP – tai „Toyota“ techninio ugdymo programa, pagal kurią mokomasi daugiau nei 50 pasaulio valstybių. Per T-TUP „Toyota“ prisideda prie bendruomenių tobulėjimo – per įvairiapusį bendradarbiavimą „Toyota“ remia mokyklas-partneres su įvairiomis praktinėmis ir teorinėmis mokymo priemonėmis bei įranga, įskaitant „Toyota“ automobilius, variklių simuliatorius, diagnostikos įrangą ir kitas naujausias priemones. Be to, kiekvienais metais „Toyota“ skiria stipendiją geriausiems studentams. T-TUP pirmą kartą Baltijos šalyse buvo pristatyta 1994 m., šiandien „Toyota“ bendradarbiauja su 4 mokymo įstaigomis 3 valstybėse.

„Toyota Baltic AS“ buvo įkurta 1993 m. ir yra oficialus „Toyota“ ir „Lexus“ automobilių importuotojas, vykdantis ir koordinuojantis šių prekių ženklų rinkodarą ir pardavimą bei teikiantis kitas aptarnavimo paslaugas po pardavimo Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Baltijos šalyse yra 21 „Toyota“ ir 5 „Lexus“ prekybos agentai bei 5 įgalioti aptarnavimo centrai.

 

 

Toyota RAV4

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU