Studentės Rebekos Salomėjos Kavaliauskaitės laimėjimas Tindirindžio festivalyje

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Festivalio „Tindirindis“ renginius vainikavo nugalėtojų apdovanojimas ir geriausių filmų programos peržiūra. Konkursinių programų filmus vertino žiuri nariai: animacinių filmų režisierė, dailininkė ir scenaristė Jūratė Leikaitė, animacinių filmų režisierius, scenaristas, dailininkas, VDA profesorius Ilja Bereznickas, docentė, VTDK multimedijos dizaino studijų programos komiteto pirmininkė, Lietuvos respublikos edukologijos mokslų daktarė Dalia Matijkienė, animacinių filmų scenarijų autorius, dokumentinių ir vaidybinių filmų režisierius, Lietuvos kino mėgėjų sąjungos pirmininkas Vidmantas Gaigalas, animacinių ir dokumentinių filmų režisierius, scenarijų autorius, prodiuseris, dizaineris Valentas Aškinis.

Prizu už geriausią lietuvių studentų sukurtą filmą apdovanota Dizaino fakulteto Multimedijos dizaino studijų programos trečiakursė Rebeka Salomėja Kavaliauskaitė už darbą „Natos“ (DM21D-1 gr.).

Žiuri šiais metais Lietuviškąjį Grand Prix už geriausią lietuvių sukurtą animacinį filmą skyrė režisieriaus Meinardo Valkevičiaus filmui „Patrikas“ (2022, Studija „Meinart“). Žiuri pažymėjo, kad lygiaverčiai įvertintas ir kitas lietuvių filmas, tai režisierių kolegijos dėstytojo Antano Skučo ir Gintarės Valevičiūtės Brazauskienės filmas „Purga“ (2023, Studija „Tylus kinas“), kuriam buvo skirtas specialusis žiuri prizas už geriausią lietuvišką filmą 2023.

Diplomai su žiuri „Specialiuoju paminėjimu“ skirti lietuvių animaciniams filmams: „Mindaugas“ (rež. Gytis Baranauskas. Vilniaus dailės akademija, 2023.), „Lapė ir pelė“ (rež. Rūta Norvydaitė, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos alumnė, 2023).