Vaiva Stankevičiūtė: praktika „Talentomnia S.L." Ispanijoje 2022 m. rugsėjo - 2023 m. sausio mėn.

#suVIKOpavyko

Grafinis dizainas studijų programa

Kas tau labiausiai patiko atliekant praktiką įmonėje „Talentomnia S.L."?

Labiausiai patiko – viskas. Pradedant nuo vietos, Valensija yra nuostabi vieta ne tik atostogauti, tačiau ir dirbti, gyventi. Miestas yra pripildytas kultūros, besišypsančių žmonių, gero oro bei vietos verslui augti ir plėsti. Mano darbovietė buvo viename didžiausių regiono startuolių inkubatorių Lanzadera. Šiame pastate po vienu stogu dirba daugiau nei 300 kitų startuolių, tad susipažinau su įvairių dizaino bei technologijų srities specialistų. Tai ypač inspiravo pažiūrėti į savo profesiją iš įvairių perspektyvų bei suteikė idėjų kaip galėčiau savo kūrybines idėjas pritaikyti technologijų pasaulyje – tam ypač pravertė mano UX / UI dizaino žinios, kurias įgavau kolegijoje.

Įmonės komanda ne tik padėjo generuoti idėjas bei jas išpildyti, bet ir gerai praleisti laiką po darbo valandų. Šalia darbovietės yra jūra. Taip pat teko dalyvauti keliose konferencijose, kuriose atstovavome savo startuolį.

Ką tavo ateičiai davė „Erasmus+“ praktika?

Ši praktika davė suprasti, kad dizaineriu dirbti galima ne tik marketingo agentūroje ar spaustuvėje. Kūryba reikalinga ir ypač paklausioje technologijų srityje bei svarbiausia, kad gali dirbti iš bet kurios pasaulio vietos. Darbo metu teko pasidaryti ir keletą išvykstamų „workation“ Maroke, Menorkoje, Maljorkoje bei Granadoje – nuotolinis darbas, saulė bei žygiai, turistavimas po praktikos valandų padėjo išlikti motyvuotai visos praktikos metu.

Tai atvėrė akis ir supratau, kad dizainerio darbas gali būti reikalingas bet kur, bei tai padės ateityje ieškoti darbo įvairiose srityse, kurioms atrodo gal net nereikia per daug kūrybos. Ši išvyka taip pat padėjo suprasti, jog norėčiau savo gyvenimą tęsti užsienyje, kur šilta, nes oras yra ypač svarbus rodiklis mano mentalinei sveikatai. Po praktikos grįžau į Lietuvą pailsėjusi, pasisėmusi daug žinių, įgavusi svarbios dizaino patirties dirbant greit besikeičiančioje aplinkoje bei su begalės noro toliau kurti savo ateitį technologijų srityje.

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum įmonę Talentomnia S.L. kitiems „Erasmus+“ studentams?

Startuolių kasdienybė yra tikrai ne visiems, todėl, kad darbas vyksta nuolat besikeičiančioje aplinkoje su daugybe iššūkių, tačiau su šaunia komanda visada galima rasti išeitį. Talentomnia” dirbantys žmonės, ypač mano bendradarbė Magdalena, buvo labai padedantys, draugiški bei suprantantys. Darbo metu tekdavo fokusuotis ne tik į dizainą, bet ir į įmonės procesus, tad buvo išmokta ir verslo, marketingo pagrindų. Tad augti bei tobulėti visada buvo tikrai kur. Taip pat pati įmonė buvo startuolių inkubatoriuje – tai taip pat davė didelės naudos suprasti, kaip kitos komandos dirba, bei pasisemti iš jų žinių. Manau, kiti studentai, nebūtinai dizaineriai, tikrai galėtų rasti sau praktikos vietą Lanzaderoje.

Aprašyk situaciją, kai tau buvo sunku, bet sugebėjai rasti išeitį

Vieną sykį dirbant kartu su programuotoju buvo gana sunku, ypač todėl, jog jo anglų kalba buvo labai prasta. Tad mums dirbant kartu buvo sudėtinga atnaujinti internetinį puslapį dėl nesusikalbėjimo. Tačiau pasitarus su visa komanda nusprendėme, jog man reikia pabandyti dirbti su no-code puslapių kūrybos įrankiais ir vėliau perduoti viską į programuotojo rankas sutikrinti. Kai tai padarėme, darbas vyko daug greičiau, sklandžiau bei be papildomų nesusipratimų.

Kita informacija, kuria norėtum pasidalinti

Kadangi man teko dalyvauti keletoje „Erasmus+“ patirčių, galiu drąsiai teigti, jog Valensija buvo vienas geriausių patirčių mano gyvenime. Miestas yra labai gražus bei perspektyvus ne tik dirbti bet ir džiaugtis pilnavertišku gyvenimu. Rekomenduoju aplankyti ar netgi apsvarstyti galimybę ten atlikti praktiką/studijas.