Humanitarinių tinklų ir partnerysčių savaitė Ženevoje (Šveicarija): Humanitarinių inovacijų ir tvarių sprendimų link

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus vadovė Joana Lapkovskaja ir projektų vadovė Ana Aleknavičienė dalyvavo 2024 m. gegužės 6-10 d. Ženevoje, Šveicarijoje, vykusiuose „Humanitarinių tinklų ir partnerysčių savaitės“ renginiuose, kuriuose atstovavo VTDK vykdomam EIT Climate-KIC EIT HEI iniciatyvos projektui „Inovacijų laboratorijos klimato veiksmams – ILCA”.

„Humanitarinių tinklų ir partnerysčių savaitė“ – renginys, kurį kasmet organizuoja Jungtinių Tautų Humanitarinių reikalų koordinavimo biuras ir Šveicarijos plėtros ir bendradarbiavimo agentūra, suburiantis humanitarinio sektoriaus lyderius ir ekspertus bendradarbiauti ir diegti naujoves. Kaip per renginio atidarymo sesiją pabrėžė Suomijos vidaus reikalų ministerijos atstovas Jari Honkanenas: „Svarbu skatinti ilgalaikį Baltijos jūros valstybių tarybos organizacijų ir Ukrainos organizacijų bendradarbiavimą mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų (MTEPI) srityje, susijusioje su ekologiniu perėjimu Ukrainoje“.

VTDK atstovai kartu su kitais ILCA projekto konsorciumo nariais iš Ukrainos, Bulgarijos ir Rumunijos, dalinosi savo įžvalgomis apie tvarių sprendimų humanitarinių krizių metu skatinimą sesijose “Klimato saugumas humanitarinių krizių situacijose” ir “Kaip stiprinti žmogiškąjį kapitalą klimato inovacijų srityje humanitarinių krizių metu”, kurias moderavo EIT Climate-KIC (Europos inovacijų ir technologijų instituto) atstovai. Šiose sesijose buvo siekiama skatinti tvarius sprendimus, kartu laikantis Darbotvarkėje 2030 išdėstytų principų. Sesijos dalyviai taip pat akcentavo bendradarbiavimo ir ekosistemų kūrimo būtinybę įdiegiant naujus sprendimus, skirtus spręsti sudėtingus iššūkius vietos bendruomenėse.

VTDK atstovai džiaugiasi, kad ILCA projekto konsorciumo narių idėjų sklaida suteikė didelę pridėtinę vertę renginio diskusijoms apie tvarių sprendimų humanitarinių krizių metu skatinimą ir pagerino visų dalyvavusiųjų supratimą diegti naujoves.

 J. Lapkovskajos nuotraukos