Kaip sėkmingai „parduoti“ savo idėją? Mokymai VTDK darbuotojams 

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje (VTDK) darbuotojai nuolat tobulina savo kvalifikaciją ir skiria laiko vidiniams mokymams.  

Šį kartą VTDK mentorių komanda auditorijai pristatė, kas yra sėkmingas „pitchas“ ir kaip tinkamai pristatyti savo idėją, kad neliktų jai abejingų. 

Dvi minutės – tai laikas, pasak mokymo mentorių, nulemiantis tolesnę idėjos sėkmę. Norint šią sėkmę pasiekti, labai svarbu ne tik išskirtinis idėjos turinys, bet ir jos vaizdinis pristatymas bei įtaigios verbalinės ir neverbalinės kalbos elementai. 

Ir nesvarbu, koks „pitcho“ tikslas –  ar nukreiptas į mokslinių tyrimų ir inovacijų veiklas, ar į siekį pritraukti investicijų idėjai įgyvendinti, ar norint įtikinti savo komandą, studentus, vadovus judėti siūloma kryptimi – svarbu sėkmingam „pitchui“ ruoštis iš anksto ir „pitchinti“ kryptingai,  taikant  tam tikras metodikas. 

Mokymai neapsiribojo vien tik teorija. Savo sėkmingos idėjos pardavimo pavyzdžiu su auditorija atvyko pasidalinti kviestinis svečias Andrius Čerškus – didžiausių Baltijos šalyse krepšinio akademijų VšĮ „Sostinės krepšinio mokykla“ (SKM) ir VšĮ „Nacionalinė krepšinio akademija“ (NKA) įkūrėjas.

Vėliau dalyviai turėjo galimybę lavinti „Pitchingo“ ir tarpusavio bendradarbiavimo įgūdžius. Dirbdami komandose jie generavo idėjas gautiems iššūkiams spręsti ir mokėsi kurti įtaigius ir vizualiai patrauklius savo idėjų pristatymus. Įdomiausiai savo idėją pristačiusi komanda buvo apdovanota tvariomis “Inovacijų laboratorijos klimato veiksmams – ILCA”  projekto dovanomis . Šios patirtys, neabejotinai, mokymų dalyviams pravers profesinėje srityje. 

Mokymai „Pranešimai/komunikacija, kurie įtikina“ vyko siekiant įgyvendinti EIT Climate-KIC EIT HEI iniciatyvos projekto Nr. 220194 “Inovacijų laboratorijos klimato veiksmams – ILCA” (angl. “Innovation Laboratories for Climate Actions – ILCA”), kuriame dalyvauja Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, rezultatus. 

Jurij Rozovskij nuotraukos: