Sprendimą dėl finansinių perlaidų radę VTDK studentai: reikia dažniau pasitikėti jaunimu

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Spalio 12 d. įvyko didžiausias Lietuvoje kolegijas vienijantis renginys – PROFADIENIS. Jo metu net 114 finalistų iš 15-os Lietuvos kolegijų sprendė sudėtingas verslo situacijas, o garbingą pirmąją vietą laimėjo VTDK studentų komanda!

„Profadienio koncepcija remiasi idėja, kad studentai per vieną dieną bando išspręsti kelių skirtingų įmonių atneštus iššūkius – juos išnagrinėjus, reikia pristatyti, atsakyti į kitų komandų pastabas, į užduoties rengėjų klausimus, paaiškinti savo sprendimų motyvus. Taip ir šiemet – studentai sprendė stambios, finansų sektoriuje dirbančios įmonės sudėtingą pinigų perlaidos situaciją; ieškojo sprendimo, kokiu būdu efektyviai suprojektuoti medicininės logistikos įmonės užsakymo platformą. Taip pat jie turėjo parengti tarptautinės įmonės socialinės atsakomybės veiklos planą ir paskirstyti biudžetą, įvertinti pateiktą darbo pokalbį ir pasiūlyti, kaip jį tobulinti, bei išbandė asmeninių finansų valdymo situaciją pasitelkiant estų startuolio sukurtą žaidimą“, – apie renginį pasakoja Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos lektorė Vaiva Mickevičienė.

Sprendė sudėtingą pinigų perlaidos situaciją

Viena iš renginio užduočių komandoms – reali įmonės „Western Union“ pinigų perlaidos problema, su kuria įmonė susidūrė prieš metus.

„Western Union užduotis buvo viena iš įsimintiniausių. Klientas, vardu Julio, periodiškai važinėdavo į Western Union punktą atsiimti jam siųstus pinigus (5000 eurų) iš brolių užsienyje. Visgi vieną dieną kilo problema: jis negalėjo atsiimti lėšų dėl pakeistų limitų būtent tame punkte. Jam buvo pasiūlyta važiuoti į tolimesnį punktą, kur limitai yra didesni, bet Julio užtęsti kelionės nenorėjo ir paskambino įmonės konsultantui“, – apie užduotį pasakoja vienas iš VTDK komandos narių, Martynas Airošius.

Vėliau studentų komandos klausėsi imitacinio pokalbio, kurio metu konsultantas aiškinosi problemą su Julio. Situacijos veikėjas pabrėžė, kad pinigus nori gauti tą pačią dieną, kad galėtų sumokėti už savo vaikų mokslą. Pokalbis baigėsi konsultanto pažadu perskambinti po 15 minučių.

Studentų komandos turėjo atsakyti į šiuos klausimus:
1. Kokį galima pateikti sprendimą dabartinei situacijai?
2. Kokias sistemas galima įdiegti, kad būtų galima išvengti panašių problemų ateityje?

Atidumas ir sumanumas padėjo pasiūlyti efektyvų sprendimą

VTDK komandos atidumas ir sumanumas padėjo sugalvoti tokį sprendimą, kuris išties būtų praktiškas ir efektyvus. „Kitos komandos siūlė nepaisyti jau nustatytų taisyklių ir tiesiog pakeisti limitą šiam atvejui, o mes įsiskaitėme į tekstą. Ten jau buvo atsakymas į pirmąjį klausimą – tereikia pateikti papildomus dokumentus, kurie leistų pakeisti limitą. Ateičiai siūlėme įdiegti jau daugelyje su bankiniais pavedimais susijusiose programose esančią autentifikavimo sistemą. Joje pateikęs savo asmens dokumentą, nuskenavęs savo veidą ir pateikęs savo gyvenamąją vietą įrodantį dokumentą, vartotojas galėtų atlikti pavedimą ir jį pats koreguoti (nustatyti limitus, pakeisti sumą ir pan.)“, – dalinasi Karolis Juškevičius, VTDK komandos narys.

Studentas priduria, kad toks sprendimas užtikrina, jog nereikia jokio konsultantų įsikišimo apart dokumentų patvirtinimo. Todėl tai padeda išvengti panašių situacijų, supaprastėja pinigų perlaidos procesas bei lengviau išvengti pinigų plovimo.

Užaugęs inovacijų pasaulyje jaunimas lengviau inovacijas ir kuria

Pasakodami apie savo patirtį renginyje VTDK komandos studentai dalinasi, kad džiaugiasi, jog jaunimas gali prisidėti prie tikrų problemų sprendimo bei tiki, kad tai turi vykti kuo dažniau.

„Svarbu, kad jaunimas prisidėtų prie realių problemų sprendimo, nes mes turime kitokią perspektyvą ir žiūrime į pasaulį šiek tiek kitaip nei vyresni žmonėmis. Vis dėlto mes – jaunimas, privalėsime gyventi ateityje, o kad ateitis būtų patogi ir tvari, privalome įdėti darbo ir iš savo pusės“, – sako Martynas.

Kitas studentų komandos narys – Karolis priduria, kad jaunų žmonių indėlis sprendžiant problemas yra svarbus dar ir dėl to, kad dažnai jaunimui kyla netradicinės ir kūrybiškos idėjos: „Kiekvieno žmogaus mąstymui labai didelę įtaką turi aplinka, kurioje jis užaugo. Kadangi jaunimas yra užaugęs inovacijų aplinkoje, tai ir jų mąstymas yra kitoks ir galbūt netgi labiau pažengęs ar prisitaikęs prie šiuolaikinių problemų.“

Svarbiausia – nebijoti dalintis savo mintimis

Finaliniame „Profadienis“ renginyje VTDK studentų komanda surinko daugiausia balų bei pelnė pirmąją vietą – laimėjo kelionę į Europos Parlamentą. Jos metu studentai tikisi labiau praplėsti savo akiratį, įgauti naujų žinių ir patirčių.

Besidžiaugdami pergale studentai nori padrąsinti ir kitus jaunuolius drįsti išeiti iš komforto zonos bei dažniau dalintis kilusiomis mintimis, nes galbūt būtent jos galės pakeisti pasaulį. „Jaunimui palinkėčiau drąsos. Ne visada lengva dalintis savo idėjomis, ypač jeigu tos idėjos pradeda galvoje atrodyti kvailos. Visgi taip dažniausiai nėra, todėl reikia nebijoti jomis dalintis”, – sako Gedas Tamutis, pergalę pelniusios VTDK komandos narys.